2024 – I rocznica ustanowienia Bazyliki Mniejszej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu – Sanktuarium św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej

2023 – Wiosna w Łazienkach Królewskich w Warszawie
11 marca 2024
2024 – Uroczystości odpustowe i przepiękny koncert ku czci św. Józefa w klasztorze Sióstr Bernardynek w Warcie
23 marca 2024
Udostępnij to:

Sieradz, 19 marca 2024

 

Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

***

Zapraszam do obejrzenia 165 zdjęć, które wykonałem 19 marca 2024 roku, w I rocznicę ustanowienia sieradzkiej bazyliki – Sanktuarium św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej. Uroczystej Mszy św. z udziałem mieszkańców Sieradza, przybyłych księży, włodarzy miasta i pocztów sztandarowych przewodniczył ks. biskup Krzysztof Wętkowski, pasterz diecezji włocławskiej. Na koniec tej pięknej i podniosłej uroczystości Prezydent Sieradza Paweł Osiewała w imieniu mieszkańców naszego miasta złożył hołd św. Józefowi.

Zachęcam wszystkich do wysłuchania homilii ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, wygłoszonej w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, opiekuna i wychowawcy w dziecięctwie Jezusa.

Łukasz Piotrowski

„Od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym broni on tych wszystkich, którzy z pokora zwracają się do niego” (św. Bernard z Clairvaux).
Homilia ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, ordynariusza diecezji włocławskiej, wygłoszona w sieradzkiej bazylice w dniu 19 marca 2024 roku, w I rocznicę ustanowienia Bazyliki Mniejszej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu – Sanktuarium św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej

 

***

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: