2023 – Peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w klasztorze Sióstr Bernardynek w Warcie

2023 – Wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo na Jasnej Górze z okazji 53. rocznicy jego śmierci
20 listopada 2023
Poznaję Boży świat / 2020 – Francja, Lourdes. Dzień 4. Eucharystia, Procesja Światła
8 grudnia 2023
Udostępnij to:

Warta, 3/4 grudnia 2023

 

„Adwent zachęca nas do zatrzymania się w ciszy, byśmy zrozumieli pewną obecność. Jest zaproszeniem do uzmysłowienia sobie, że poszczególne wydarzenia dnia są znakami, jakie daje nam Bóg” (papież Benedykt XVI).

 

Klasztor Sióstr Bernardynek pw. NMP Matki Kościoła i św. Józefa w Warcie okryty kołderką białego puchu widziany w poniedziałkowy poranek 4 grudnia 2023 roku

 

Kazanie podczas Mszy Świętej sprawowanej w kościele Sióstr Bernardynek wygłosił w dniu 4 grudnia 203 roku ks. Piotr Wolny, wikariusz katedry we Włocławku i diecezjalny duszpasterz rodzin
Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów niesie s. Alberta, obecna przełożona klasztoru Sióstr Bernardynek, a obraz niosą s. Józefa, była wieloletnia przełożona klasztoru, i o. Dymitriusz Kmieć ze Zgromadzenia Ojców Bernardynów w Warcie.

 

***

Boże, Ty umocniłeś miłość błogosławionych Małżonków Józefa i Wiktorii wraz z ich siedmiorgiem Dzieci, męczenników, którzy oddali życie za bliźnich. Utwierdź rodziny w wierności Twemu słowu, aby wsparte orędownictwem nowych błogosławionych, ofiarną miłością głosiły Ewangelię życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Zapraszam do obejrzenia 72 zdjęć, które wykonałem w niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, podczas nocnego czuwania w klasztorze Sióstr Bernardynek w Warcie z okazji przybycia do klasztoru relikwii błogosławionej rodziny Ulmów.

 

 

 

***

Zapraszam również do obejrzenia 46 zdjęć, wykonanych w poniedziałek, 4 grudnia 2023 roku, podczas pożegnalnej Mszy Świętej w trakcie której nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo wiernych relikwiami błogosławionej rodziny Ulmów.

 

 

Za wielką życzliwość okazaną mi podczas robienia zdjęć oraz za suto zastawiony stół (uśmiech) dziękuję z serca wszystkim Siostrom Bernardynkom. Pokój i Dobro, Drogie Siostry.  

 

Łukasz Piotrowski

 

***

 

Zobacz także:

Udostępnij to: