2023 – Odpust parafialny w sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej

Park na osiedlu Klonowym w Sieradzu
5 września 2023
2021 – Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej w Warszawie
12 września 2023
Udostępnij to:

Charłupia Mała, 8 września 2023
Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

Kazanie wygłoszone podczas Mszy św. odpustowej w sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej w dniu 8 września 2023 roku przez ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy, jedynego Polaka w historii, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI
Każdego roku w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września) przybywa do sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej kilka tysięcy wiernych. Jest to największy odpust ku czci Matki Bożej w naszym regionie.

 

***

 

Zapraszam do obejrzenia obszernego fotoreportażu składającego się z 321 zdjęć z uroczystości odpustowych, które odbyły się 8 września 2023 roku w sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej.

Fotoreportaż zaczyna się od wyjścia pielgrzymów z Bazyliki Mniejszej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu, będącej również sanktuarium pw. św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej. Przy starym cmentarzu parafialnym dołącza pielgrzymka wiernych z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i dalej już wspólnie udajemy się na odpust do Charłupi Małej.

I tak od św. Józefa, Oblubieńca Maryi, z modlitwą i śpiewem na ustach poszliśmy pieszo do Maryi, Matki naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który po zakończonej homilii przekazał na ręce ks. infułata Mariana Bronikowskiego, dziekana dekanatu sieradzkiego I, różaniec, mówiąc:

„Na pamiątkę tej mojej modlitwy razem z wami chciałbym przekazać do waszego sanktuarium święty różaniec, który św. Jan Paweł II często podczas swoich pielgrzymek zostawiał, przekazywał w sanktuariach Matce Najświętszej. Niech to będzie wyraz mojej łączności i wdzięczności z wami i dla was”.

Łukasz Piotrowski

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: