2022 – Dni Krzyżowe na sieradzkiej Pradze

Poznaję Boży świat / 2021 – Hiszpania, Camino del Norte. Dzień 2 – Ontón, 30 km / łącznie 45,2 km
22 maja 2022
2022 – Koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sieradzu
29 maja 2022
Udostępnij to:

Sieradz, 23 maja 2022

Ogromnie się cieszę, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa ponownie odbyła się procesja do krzyża na sieradzkiej Pradze, rozpoczynając w naszej parafii (bazylika mniejsza) – Dni Krzyżowe.

Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej. Pani Małgosia Mastalerz zebrała od mieszkańców pieniądze, za które zakupiono piękne wiosenne kwiaty do przystrojenia krzyża. Zamówione zostały również trzy Msze św. wraz z nowenną „O błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ul. Zamkowej, Podzamcza i dzielnicy Praga”. Kolega Tomek Grzelak wcześniej jeszcze odnowił i pomalował farbą cały murek. Głównym koordynatorem naszych prac jest p. Wiesia Pawlak, która pomimo problemów ze zdrowiem trzyma dzielnie pieczę nad wszystkim. Bardzo dziękuję Wam za wszystko, co czynicie dla naszej niewielkiej lokalnej społeczności.

To wielka radość, kiedy nasza praska wspólnota może ponownie spotkać się przy krzyżu i wspólnie z przybyłymi księżmi i wiernymi modlić się do Pana Boga o potrzebne łaski. Warto i trzeba podziękować wszystkim, którzy przybyli na najstarszą i najpiękniejszą dzielnicę Sieradza, Pragę. Dziękuję naszemu proboszczowi ks. inf. dr Marianowi Bronikowskiemu za to, że był jak zawsze tego dnia z nami, przewodnicząc temu pięknemu nabożeństwu. Dziękuję ks. Przemysławowi Strzelczakowi, który podczas całej drogi niósł krzyż naszego Zbawiciela. „Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony”. Tak, Panie Jezu, bądź pozdrowiony na sieradzkiej Pradze! Dziękuję również ks. Patrykowi Laskowskiemu za piękne i treściwe słowo, jakie do nas skierował. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na Pragę i trwali z nami na modlitwie. To właśnie m.in. poprzez takie uroczystości możemy zamanifestować naszą wiarę w Boga i przynależność do Chrystusowego Kościoła, którą większość mieszkańców Pragi krzewi od najmłodszych lat.

Dla mnie zawsze ten dzień jest szczególny i ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogłem nabożeństwo Dni Krzyżowych na mojej Pradze uwiecznić na fotografiach. Pierwsze takie nabożeństwo sfotografowałem w 2006 roku. Dzisiaj mija 16 lat, odkąd po raz pierwszy wziąłem do ręki aparat fotograficzny. Na archiwalnych zdjęciach i filmikach dostępnych na mojej stronie widać, jak nasze życie na ziemi szybko przemija. Ilu szlachetnych i dobrych mieszkańców naszego miasta Pan Bóg już wezwał do siebie. Pamiętamy i modlimy się za bliskich, których zawsze będziemy nosić w naszych sercach.

Zapraszam teraz wszystkich sympatyków strony, a zwłaszcza mieszkańców sieradzkiej Pragi, do obejrzenia 146 zdjęć z procesji do krzyża na Rynku Praskim, które wykonałem 23 maja 2022 roku podczas rozpoczynających się Dni Krzyżowych.

Łukasz Piotrowski

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: