2023 – Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu

Featured Video Play Icon
Podniebny kadr
9 grudnia 2023
Pasterka 2023 – Klasztor Sióstr Bernardynek w Warcie
25 grudnia 2023
Udostępnij to:

Sieradz, 14 grudnia 2023

 

„I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2,10-11).

 

Adwent jest czasem niezwykłym dla nas chrześcijan. Jest okresem poprzedzającym Boże Narodzenie, a więc czasem radosnego, tęsknego oczekiwania przyjścia na świat naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jest to okres, w którym w sposób szczególny powinniśmy zadbać też o oczyszczenia naszych serc, poprzez Sakrament Pojednania i nieustanne pogłębianie miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Adwent jest też czasem, gdzie w wielu polskich szkołach i przedszkolach wystawiane są Jasełka, które mają nam przybliżać tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jedną z takich sieradzkich szkół, do której uczęszcza mój ukochany bratanek Filipek, wcielający się w przedstawieniu w postać pastuszka, odwiedziłem z aparatem.

Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić wszystkich do obejrzenia 54 zdjęć z przedstawienia jasełkowego dzieci klas: 3a, 2a i 1b, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu, które wykonałem 14 grudnia 2023 roku.

Niech czas Adwentu stanie się dla nas wszystkich czasem szczególnego poszukiwania Jezusa Chrystusa nie tylko w modlitwie, w słowie Bożym, w sakramentach, w życiu codziennym, ale i również w drugim człowieku.

Łukasz Piotrowski

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: