Spacerkiem po Pradze / 2020 – Plac zabaw

Park Staromiejski w Sieradzu
12 czerwca 2020
s. Magdalena Hekker (1891-1984)
18 czerwca 2020
Udostępnij to:

Sieradz, 14 czerwca 2020

Od czasu rewitalizacji sieradzkiej Pragi minęło już kilka ładnych lat. W tym czasie wykonałem nieco zdjęć, które doskonale ukazują metamorfozę tego miejsca. Raz na jakiś czas lubię w towarzystwie mojego nieocenionego kompana – aparatu fotograficznego – udać się na krótki spacer po mojej okolicy. Sprzyja temu szczególnie wiosna. To pora roku, na którą chyba wszyscy czekamy: robi się ciepło, dni są coraz dłuższe, przyroda budzi się do życia. Jednocześnie świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Tym razem wybrałem się na pobliski plac zabaw, który znajduje się na ul. Stawowej, tuż przy zbiorniku retencyjnym, któremu chcę poświęcić niniejszy wpis.

Z placu zabaw znajdującego się na ul. Stawowej możemy w oddali dostrzec podominikański klasztor Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK.
W pobliżu placu zabaw znajduje się zbiornik retencyjny. To miejsce jest niepowtarzalne.
W weekendy to miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi, które wybierają sieradzką Pragę na miejsce idealne na spędzenie wolnego czasu.
Na plac zabaw można dojść również od strony ul. Grodzkiej, która jest wyłączona z ruchu samochodowego i stanowi uroczy deptak.

Wcześniej znajdowały się tutaj ogródki działkowe należące do mieszkańców tej ulicy. Z czasem, gdy przystąpiono do rewitalizacji całej dzielnicy, powstał w ich miejscu plac zabaw dla dzieci. Jeżeli jesteście zainteresowani jak wyglądało to miejsce wcześniej, to zapraszam do dwóch wpisów, które znajdziecie pod poniższymi linkami:

Nieistniejące miejsca na Pradze / Działki przy ulicy Stawowej

Ochrona i rewitalizacja Pragi / 2014 – Budowa placu zabaw

Termin na wykonanie zdjęć wybrałem nieprzypadkowo, bo – jak wspomniałem – wczesną wiosną jest tutaj najpiękniej. Cała łąka, na której znajduje się plac zabaw, zakwitła mniszkiem pospolitym, mylnie zwany mleczem, a trawa mocno się zazieleniła. To miejsce – jak pisałem w opisie pod jednym ze zdjęć – cieszy się wśród mieszkańców Sieradza dużą popularnością. Szczególnie w godzinach popołudniowych i w weekendy rodzice z dziećmi często tutaj zaglądają, by na łonie natury i świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta wypocząć. Tutaj jedynym źródłem hałasu (poza bawiącymi się dziećmi oczywiście) jest śpiew ptaków i szum wiatru w koronach pobliskich drzew. Dlatego, jeżeli jeszcze nie byliście w tej najpiękniejszej i najstarszej części Sieradza, serdecznie Was zapraszam do jej odwiedzenia. Całe to urocze miejsce sprawi, że będziecie chcieli tutaj powrócić. Z serdecznymi i gorącymi pozdrowieniami…

Łukasz Piotrowski

Zdjęcia placu zabaw znajdującego się na ul. Stawowej, wykonałem 21 kwietnia 2020 roku

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: