2023 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) w parafii pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu

Poznaję Boży świat / 2020 – Francja, Lourdes. Wstęp do pielgrzymki, duchowy testament św. Bernadetty Soubirous
7 czerwca 2023
Poznaję Boży świat / 2020 – Francja, Lourdes. Dzień 1. Podróż, sanktuarium, modlitwa…
16 czerwca 2023
Udostępnij to:

Sieradz, 8 czerwca 2023

„Wyruszamy w drogę; jest z nami Jezus w Eucharystii, Zmartwychwstały, który powiedział: «Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata» (Mt 28, 20). Dziękujemy Ci, Panie Jezu! Dziękujemy za Twoją wierność, która podtrzymuje naszą nadzieję. Zostań z nami, bo zapada zmierzch. «Dobry Pasterzu, prawdziwy Chlebie, o Jezu, zmiłuj się nad nami; karm nas, broń nas, doprowadź nas do dóbr wiecznych, do ziemi żyjących!». Amen” (papież Benedykt XVI).

 

Kazanie ks. inf. dr Mariana Bronikowskiego, proboszcza Bazyliki Mniejszej pw. Wszystkich Świętych i kustosza sanktuarium św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej w Sieradzu wygłoszone przy klasztorze Sióstr Urszulanek SJK, podczas uroczystości Bożego Ciała w dniu 8 czerwca 2023 roku.
Tak mieszkańcy Starego Miasta w Sieradzu idą za JEZUSEM. Pięknie!

 

Zapraszam do obejrzenia 308 zdjęć z uroczystości Bożego Ciała, celebrowanej 8 czerwca 2023 roku w parafii pw. Wszystkich Świętych Sieradzu. Uroczystościom przewodniczył ks. inf. dr Marian Bronikowski, proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. Wszystkich Świętych i ks. ppłk Tomasz Paroń, proboszcz parafii wojskowej pw. Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu.

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: