Cmentarz parafialny w Sieradzu w czasie Triduum Paschalnego

Najnowszy numer „Na Sieradzkich Szlakach” 4/2018
1 lutego 2019
2014 – Dni Krzyżowe na sieradzkiej Pradze
10 lutego 2019
Udostępnij to:

Sieradz, 25 kwietnia 2011
aktualizacja: 2 kwietnia 2018

Szczególnym czasem dla chrześcijanina jest przeżywane pod koniec Wielkiego Tygodnia Święte Triduum Paschalne. Jest to okres trzech dni przed Wielkanocą (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), których istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W tych dniach nie możemy też zapominać o naszych bliskich, którzy odeszli już do Domu Ojca.

Cmentarz parafialny w Sieradzu w tym okresie wygląda wyjątkowo pięknie. Na grobach cieszą oko wiosenne bukiety: żonkile, narcyzy, tulipany, kwitną różnokolorowe bratki. Podążając alejkami cmentarza, możemy usłyszeć śpiew ptaków, spotkać ludzi zakrzątniętych wokół porządków, ale także zadumać się przez chwilę, przywołać wspomnienia, odmówić modlitwę za utraconych na ziemi bliskich, zapalić znicz, którego światełko ma potwierdzać naszą wiarę w przyszłe spotkanie w lepszym świecie. Bo skoro Chrystus zmartwychwstał – i oni, dziś utraceni, zmartwychwstaną. Oni i my.

Łukasz Piotrowski

Wyrazem pamięci o naszych bliskich zmarłych jest modlitwa i zanoszone na cmentarze kwiaty oraz świece; fot. 2 kwietnia 2018

===================================================================

Zdjęcia wykonałem 2 kwietnia 2018 roku

 

Zdjęcia wykonałem 14 kwietnia 2017 roku

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia:

Udostępnij to: