Pasterka 2023 – Klasztor Sióstr Bernardynek w Warcie

2023 – Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu
17 grudnia 2023
Pasterka 2023 – Klasztor Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu
25 grudnia 2023
Udostępnij to:

Warta, Boże Narodzenie ‘ 2023

 

„Święty Franciszku, zbierz nas wszystkich potłuczonych, okaleczonych, pokręconych, zmęczonych, sceptycznych, niedobrych i prowadź do Betlejem! Ulecz radością Bożego Narodzenia!” (s. Riabinin).

 

***

POKÓJ I DOBRO!

Stając u Żłóbka, przeżyjmy tegoroczne Boże Narodzenie odrodzeniem w Chrystusie, chłonąc najgłębsze myśli Bożej Tajemnicy Wcielenia i Odkupienia, ku której to Tajemnicy ostatecznie otwiera się cały Adwent Człowieka, wierząc, że dla Boga nie ma nic niemożliwego.

Życzmy sobie, by nasza osobista wiara „przenosiła góry” cierpienia, biedy ludzkiej i wszelkiego dobra; by nadawała głęboki sens naszemu życiu i pomnażała naszą radość. Niech wiara rozpala w nas miłość, rodzi niezachwianą nadzieję i przynosi pokój.

Szczególna komunia miłości z Jezusem Chrystusem niech stanie się centrum naszego życia i źródłem każdej naszej dobrej inicjatywy dla Boga  i bliźniego, w duchu odpowiedzialności za zbawienie świata.

Najświętsza Maryja Panna, która zrodziła Chrystusa, niech wyprasza u Syna potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich ludzi „dobrej woli” na nadchodzący Nowy Rok 2024.

 

Z siostrzaną miłością i wyrazami wdzięczności za otrzymane dobro
z darem modlitwy u Żłóbka Bożej Dzieciny

s. Alberta Wanda Ślizak
ze Wspólnotą Bernardynek z Warty

 

***

Kościół przyklasztorny Sióstr Bernardynek pw. Najświętszej Maryi Panny  Matki Kościoła i św. Józefa w Warcie. Już za momencik, w tym niezwykłym i przepełnionym miłością miejscu rozpocznie się uroczysta Msza Święta Pasterska; fot. 24 grudnia 2023
„W betlejemskiej stajence spotykają się niebo i ziemia. Niebo przyszło na ziemię. Dlatego z tego właśnie miejsca na wszystkie czasy rozchodzi się ŚWIATŁO; dlatego tam rozpala się RADOŚĆ; dlatego tam rodzi się ŚPIEW” (papież Benedykt XVI).
Liturgię Słowa odmówiła, s. Józefa Maria Revai ze Wspólnoty Sióstr Bernardynek w Warcie
Homilię wygłosił o. Demetriusz Kmieć ze Zgromadzenia Ojców Bernardynów w Warcie

 

***

Zapraszam do obejrzenia 72 zdjęć z uroczystej i pięknej Mszy Świętej Pasterskiej odprawionej 24 grudnia 2023 roku, o godz. 21.00 w klasztorze Sióstr Bernardynek w Warcie. “Pokój i Dobro”, Drogie Siostry!

 

***

 

Zobacz także:

Udostępnij to: