2024 – Koncert Kolęd w kościele Sióstr Bernardynek w Warcie, zorganizowany z okazji jubileuszu 800-lecia wystawienia przez św. Franciszka pierwszej w dziejach szopki betlejemskiej w Greccio

Poznaję Boży świat / 2022 – Grecja, śladami św. Pawła. Dzień 2. Ateny, Tolo
25 stycznia 2024
Featured Video Play Icon
Klasztor i kościół Sióstr Bernardynek pw. NMP Matki Kościoła i św. Józefa w Warcie
9 lutego 2024
Udostępnij to:

Warta, 28 stycznia 2024

 


„Chwalcie Pana, bo dobry, bo na wieki Jego łaskawość” (1 Krn 16,34).

 

***

Zdaniem św. Augustyna z Hippony – kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Śpiew w Kościele jest bardzo ważną formą chwalenia i uwielbiania Pana Boga. Umiejętność pięknego śpiewu czy gry na instrumentach to talenty dane człowiekowi przez Pana Boga, by doskonaląc je nieustannie nauką i ćwiczeniem, mógł cieszyć ucho bliźnich i pomnażać chwałę Stwórcy wszelkiego piękna.

Prawdziwą ucztę duchową mogliśmy przeżyć w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku u Sióstr Bernardynek w Warcie, słuchając przepięknego koncertu kolęd, wykonanego z okazji jubileuszu 800-lecia wystawienia przez św. Franciszka pierwszej szopki betlejemskiej w Greccio. Pomysłodawczynią koncertu była s. Marianna Tomaszewska, która do kolędowania zaprosiła wybitnie utalentowane osoby.

Postarałem się nie tylko wysłuchać koncertu, ale i utrwalić go jak najpiękniej na zdjęciach. Dodatkowo nagrałem kilka utworów, pragnąc, by te urocze kolędy, tak subtelnie wykonane nieustannie wybrzmiewały w naszej duszy i sercu.

Za zaufanie i ogromną życzliwość serdecznie dziękuję wszystkim Siostrom Bernardynkom z Warty na czele z ich przełożoną, s. Albertą Wandą Ślizak. Pokój i Dobro, kochane Siostry!

Łukasz Piotrowski

 

***

 

s. Marianna Beata Tomaszewska, pomysłodawczyni koncertu; wokal, pianino, akordeon
s. Józefa Maria Revai wcieliła się w rolę lektora
Magdalena Grzechnik; wokal
Maria Okońska-Tchorzewska; wokal, skrzypce
Adrian Tchorzewski; gitara, djembe
Na koncert przybyło wiele osób nie tylko z Warty, ale też i z Sieradza
„Niech Dziecię Jezus będzie Gwiazdą, która cię poprowadzi po pustyni obecnego życia” (św. Ojciec Pio). To na Twoją Chwałę, Panie Jezu, odbył się koncert!
Z głębi serca dziękujemy Drogim Siostrom Bernardynkom, prosząc o więcej takich niezapomnianych koncertów, które są nie tylko ucztą dla uszu, ale i prawdziwym balsamem dla duszy

 

Wybrane utwory

 

 

Fotoreportaż 

 

 

 

***

 

Zobacz także:

Udostępnij to: