2024 – Msza Święta inaugurująca Nowennę Eucharystyczną dziękczynną za 400 lat obecności Sióstr Bernardynek w Warcie

Poznaję Boży świat / 2022 – Grecja, śladami św. Pawła. Dzień 1. Wstęp i podróż do Aten
11 stycznia 2024
Spacerkiem po Pradze / 2021 – Praga spowita śniegiem
21 stycznia 2024
Udostępnij to:

Warta, 11 stycznia 2024

 

Ciebie Boga wysławiamy!

400 lat obecności w Warcie
Sióstr Bernardynek
1538-1898 & 1984-2024

 

Z wielką radością pragnę zaprezentować swój niewielki fotoreportaż składający się z 76 fotografii, które wykonałem podczas Mszy Świętej inauguracyjnej Nowennę Eucharystyczną dziękczynną z okazji 400-lecia obecności Sióstr Bernardynek w Warcie w dniu 11 stycznia 2024 roku.

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. kan. Eugeniusz Budkowski – dziekan i proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Warcie wraz z o. Rubenem Bekeszczukiem – gwardianem klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie, który pełni również funkcję kapelana Sióstr Bernardynek i o. Demetriuszem Kmieciem – wikariuszem zakonu i parafii.

Już teraz, w imieniu Sióstr Bernardynek, pragnę zaprosić wszystkich na główne obchody Jubileuszu 400-lecia obecności Sióstr Bernardynek w Warcie, które odbędą się m.in. z udziałem JE ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego, ordynariusza włocławskiego w dniu 14 września 2024 roku.

Zechciejmy pamiętać w naszych modlitwach o Siostrach Bernardynkach, które są zakonem klauzurowym. Każdego dnia siostry zanoszą do Boga nie tylko modlitwy wstawiennicze, ale i ofiary dnia codziennego. Są wielkim darem miłosiernego Serca Boga nie tylko dla Warty, gdzie od wieków pełnią świętą posługę przy chorych i potrzebujących, ale i dla całego naszego regionu. Pokój i Dobro! Kochane Siostry.

 

Łukasz Piotrowski

 

„Hymn Federacji Sióstr Bernardynek” wykonany w dniu 11 stycznia 2024 roku przez Siostry Bernardynki z Warty, podczas inauguracyjnej Mszy Świętej z okazji 400-lecia obecności Sióstr Bernardynek w Warcie
Liturgię Słowa odczytała s. Klara Goraj z klasztoru Sióstr Bernardynek w Warcie
Piękne kazanie wygłosił o. Ruben Bekeszczuk, gwardian klasztoru Ojców Bernardynów w Warcie, w którym przybliżył wszystkim zebranym wiernym historię Sióstr Bernardynek w Warcie. Koniecznie posłuchajcie!
Modlitwę Wiernych specjalnie przygotowaną na tę okazję odczytała s. Klara Goraj

 

Fotoreportaż!

 

 

 

***

 

Zobacz także:

Udostępnij to: