2022 – Wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo na Jasnej Górze

2022 – Finałowy mecz futbolu amerykańskiego “PFL9” Rhinos Wyszków vs Wilki Łódzkie w Sieradzu
21 listopada 2022
“Przystań” we wspomnieniach Elżbiety i Zbigniewa Kowalskich z Sieradza
26 listopada 2022
Udostępnij to:

Jasna Góra, 19 listopada 2022

 

„Pokochałem Kościół, który zranił głęboko moje kapłaństwo”. ks. Dolindo Ruotolo

 

Dziś kolejny wieczór czuwania i modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, włoskiego kapłana znanego przede wszystkim dzięki zawołaniu „Jezu, Ty się tym zajmij!”. Mija 52. rocznica jego śmierci. Zabrzmiały skomponowane przez niego utwory muzyczne m.in. Msza ku czci Matki Bożej.

Każdego 19 dnia miesiąca, na pamiątkę śmierci kapłana, która nastąpiła 19 listopada 1970 r. – setki osób gromadzą się w neapolitańskim kościele pw. Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa, by przy jego grobie adorować Najświętszy Sakrament i recytować różaniec. I tak już od ponad pięćdziesięciu lat.
– Modlitwa na Jasnej Górze wzorowana jest na tej w Neapolu – powiedział ks. prof. Robert Skrzypczak, znawca duchowości włoskiego kapłana i inicjator jasnogórskiego spotkania. Jak podkreślił ks. Dolindo był zakochany w Matce Bożej i Jej był także bliski. – Uczył absolutnego zaufania Bogu, tego, że to On jest Panem historii i wszystko ma w swoich rękach. Nawet jeśli dopuszcza grzechy, klęski i niepowodzenia, to czyni to, by wyprowadzić z tego większe dobro – podkreślił ks. Skrzypczak.

Ks. Ruotolo jest znany ze swej duchowości, za sprawą modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij”, a także coraz bardziej za sprawą publikowanych jego pism, odkrywany jest też jako muzyk. Kiedy ks. Dolindo spotykały przeciwności, zwłaszcza ze strony Kościoła, był posadzany o herezje, wtedy „muzyka była sposobem, żeby powierzać się Bogu. W nutach przeplatają się więc tajemnice bolesne, jego wewnętrzny dramat, osamotnienie, ale w centrum tej muzyki jest Magnificat, uwielbienie Boga”. – Gdy nie mógł głosić słowem, to robił to muzyką. W zapisie nutowym wyrażał to, czego nie mówił – skargę, narzekanie, ból, żal. Zawsze łączył to z Chrystusowym krzyżem – powiedział ks. Skrzypczak.

W ramach „wieczoru z ks. Dolindo” trwała adoracja Jezusa Eucharystycznego, którego wielkim czcicielem był ks. Ruotolo. Odprawiona została Msza św. z intencją o jego beatyfikację. Podczas Eucharystii zabrzmiały też utwory liturgiczne, które pochodzą ze zbiorów muzycznych tego włoskiego kapłana.

W Bazylice odbył się koncert muzyki skomponowanej przez ks. Ruotolo w wykonaniu uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej. Przy organach zasiadł Marcin Gawęda, organista jasnogórski.

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi była premiera autobiografii ks. Dolindo Ruotolo pt.: „Nazwano mnie Dolindo, co oznacza ból”.

Izabela Tyras
JasnaGora.com

 

“Maryjo! Imię Twe sprawia, że serce drży mi w piersi. Maryjo! Moje biedne serce płonie, bliskie wybuchu jak rozpalony piec, buzujący ogniem, który o mało go nie rozsadzi. Jakimże ogniem jesteś Ty, Maryjo, skoro moje serce, takie małe i nędzne, rozpala się na sam dźwięk Twojego imienia!” ks. Dolindo
Ks. Dolindo Ruotolo był wielkim czcicielem Maryi. Dzisiaj 19 listopada 2022 roku przypada 52. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Dolindo – autora potężnej modlitwy “Jezu, Ty się tym zajmij!”
Ks. prof. Robert Skrzypczak o ks. Dolindo Ruotolo. Przepiękne kazanie wygłoszone na Jasnej Górze w dniu 52. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, 19 listopada 2022 roku
Niezwykły koncert muzyki skomponowanej przez ks. Dolindo Ruotolo w wykonaniu uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej

 

Zapraszam do obejrzenia 57 zdjęć, które wykonałem 19 listopada 2022 roku podczas niezwykłego koncertu uczniów Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej z okazji 52. rocznicy śmierci Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. To był dla mnie niezapomniany i cudowny wieczór, który spędziłem na Jasnej Górze z Matką Bożą i ks. Dolindo! 

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: