2023 – Droga Krzyżowa ulicami Sieradza

Spacerkiem po Pradze / 2020 – Wiosna, nareszcie wiosna!
24 marca 2023
2023 – Niedziela Palmowa w klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu
2 kwietnia 2023
Udostępnij to:

Sieradz, 31 marca 2023

 

„Jak cenny jest dar krzyża, jak wspaniale jest go kontemplować! W krzyżu nie ma mieszania się dobra i zła, tak jak w rajskim drzewie: jest on w całości miły z wyglądu i smaczny owoc rodzący. Owocem tego drzewa nie jest śmierć, lecz życie, nie ciemność, lecz światło. To drzewo nie wyrzuca nas z raju, ale otwiera nam drogę do powrotu” św. Teodor Studyta, mnich bizantyjski

 

***

 

W wielu miastach, nie tylko w Polsce, w piątek przed Niedzielą Palmową wierni wychodzą poza mury kościołów, by idąc ulicami miast, rozważać Mękę naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Również w Sieradzu odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w której uczestniczyło kilkaset osób, dając niezwykłe świadectwo wiary.

W tym roku Droga Krzyżowa rozpoczęła się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, a zakończyła w Bazylice Mniejszej pw. Wszystkich Świętych, która w dniu 20 marca br. została ustanowiona przez biskupa Krzysztofa Wętkowskiego – sanktuarium św. Józefa, patrona diecezji włocławskiej. W obu tych parafiach zakończyły się Misje Święte, głoszone zazwyczaj co dziesięć lat. Misje to wyjątkowy czas szukania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej przygotował jeden z kapłanów, który prowadził Misje Święte w bazylice sieradzkiej, ks. dr Michał Siennicki SAC.

Jest mi ogromnie miło, że i tym razem było mi dane całe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, odprawionej ulicami Sieradza w dniu 31 marca 2023 roku, uwiecznić na 226 fotografiach, którymi pragnę się podzielić. Przed nami czas głębokich przeżyć – Wielki Tydzień, który oby pozwolił nam wszystkim odkryć sens życia, odzyskać niezachwianą nadzieję i żywą wiarę. Dzięki głębokiemu przeżyciu Wielkiego Tygodnia, zanurzeniu się w tajemnicę Bożej Miłości, mamy szansę odnowienia naszego życia, umocnienia wiary i nawrócenia się do Boga, czego wszystkim z serca życzę.

Łukasz Piotrowski

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

Udostępnij to: