2018 – Koncert kolęd dziecięco-młodzieżowego chóru z Pniew “Promyki Słoneczne” w klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu

2018 – III Sieradzki Orszak Trzech Króli
2 stycznia 2019
2013 – Dni Krzyżowe na sieradzkiej Pradze
5 stycznia 2019
Udostępnij to:

Sieradz, 29 grudnia 2018

Dziecięco-Młodzieżowy Chór Promyki Słoneczne powstał wiosną 1988 r. w związku z przygotowaniami do sprowadzenia relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej z Rzymu do sanktuarium w Pniewach koło Poznania. Dlatego też św. Urszula jest patronką tego zespołu śpiewaczego. Nazwa chóru zainspirowana została napisanym przez nią wierszem, który stał się hymnem zespołu: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny…

W chórze śpiewa około setki dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat. Inicjatorką, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest s. Daniela Jankowska, urszulanka SJK, absolwentka KUL – mgr muzykologii kościelnej.

Zespół był zapraszany z koncertami do Finlandii, Austrii, Francji, Danii, Anglii, Niemiec, Irlandii, Holandii, Italii i na Słowację. Największym wydarzeniem był koncert w Castel Gandolfo dla Ojca Świętego Jana Pawła II w sierpniu 1993 r. oraz śpiew podczas kanonizacji św. Urszuli w roku 2003 na Placu św. Piotra w Rzymie.
Chór nagrał sześć płyt: O Panie, niech będę jak promyk słoneczny, z kolędami, z Akatystem do Ducha Świętego, z Akatystem ku czci Bogurodzicy, z pieśniami eucharystycznymi, z pieśniami ku czci św. Urszuli. Należy do Polskiej i Światowej Federacji Pueri Cantores.

Chór pod kierunkiem Siostry Danieli Jankowskiej otrzymał odznakę honorową: Zasłużony dla kultury polskiej z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2008r., Zarząd Województwa Wielkopolskiego również nadaje chórowi Odznakę Honorową za zasługi dla województwa wielkopolskiego w roku2013. S. Daniela z rąk Burmistrza Pniew nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, rozpowszechniania i ochrony kultury w 2008r.

Więcej informacji na stronie chóru: https://www.promyki-pniewy.pl

 

Koncert odbył się 29 grudnia 2018 roku w Klasztorze Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia:

Udostępnij to: