2020 – Męski Różaniec w Warszawie

2020 – Muzeum Powstania Warszawskiego
31 lipca 2020
2020 – 100-lecie Bitwy Warszawskiej i uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
16 sierpnia 2020
Udostępnij to:

Warszawa, 1 sierpnia 2020

Męski Różaniec Warszawa to nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi – Królowej Polski. 1 sierpnia będziemy wynagradzać za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki. Zaczynamy Mszą Świętą w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej 8, o godz. 8:00. Po Mszy i przejściu na Krakowskie Przedmieście, ok. godz. 9:00, odmówimy Różaniec Święty. Na koniec wspólnie odśpiewamy Apel Jasnogórski

O nas
Jesteśmy mężczyznami, którzy pragną wypełnienia woli Maryi – naszej Matki i Królowej. Pragniemy czynić dokładnie to, o co nas wszystkich prosiła i nieustannie prosi. Jej wola jest wolą Jej Syna – Jezusa Chrystusa, który jest naszym Panem i bratem. Realizacja tych poleceń służy większej chwale Boga, by Jego dzieci były z Nim na wieczność. To znaczy my, nasze rodziny i wszyscy ludzie, którzy zechcą skorzystać z Jego łaski.

Dlaczego „Męski”
Wierzymy, że naszą rolą, tj. rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował nam tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak i my mamy zadanie bronić świętości naszych rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności umacniamy naszą męską tożsamość i męskie cnoty.

Naszym opiekunem duchowym jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

Dlaczego „Różaniec”
Taka jest wola naszej Matki i Królowej. W sobie wiadomy sposób wybrała tę drogę uświęcania nas wszystkich, ratowania grzeszników, ochrony swoich dzieci. Wielokrotnie przypominała o tym na przestrzeni dziejów. A szczególnie w ostatnich wiekach, w Lourdes (1858), Gietrzwałdzie (1877), Fatimie (1917), Akita (1973), Kibeho (1981) – by wymienić choćby kilka miejsc, spośród wielu na całym świecie, które dostąpiły wielkiej radości oglądania oblicza Niepokalanie Czystej Pani. Ważny jest dla nas również testament naszych ojców, który zostawili nam w spadku. Pragniemy go wypełniać również w obecnym pokoleniu. Tak jak robili to św. Jan Paweł II (Totus Tuus), kardynał Stefan Wyszyński („wszystko postawiłem na Maryję”), św. o. Maksymilian Maria Kolbe (Rycerz Niepokalanej), wielu wielkich świętych na przestrzeni wieków, czy wreszcie św. Jan, apostoł Chrystusa, któremu testament ten przekazał sam Jezus umierając na krzyżu.

Zapraszamy do wzięcia udziału lub zorganizowania spotkania w swojej miejscowości. Dołącz do nas!

 

meskirozaniec.pl

 

Zapraszam do obejrzenia 126 zdjęć, które wykonałem 1 sierpnia 2020 roku

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: