2022 – Droga Krzyżowa ulicami Sieradza

2022 – “Msza Święta Trydencka” odprawiona w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli
28 marca 2022
2022 – Niedziela Palmowa w Bazylice Mniejszej pw. Wszystkich Świętych w Sieradzu
13 kwietnia 2022
Udostępnij to:

Sieradz, 8 kwietnia 2022

„Spójrz na Krzyż, a zobaczysz głowę Jezusa, pochyloną, by cię pocałować; Jego ramiona rozwarte, aby cię objąć; Jego serce otwarte, by cię przyjąć, by zamknąć cię w swojej miłości. Krzyż jest znakiem największej miłości Chrystusa do ciebie i do mnie, przyjmijmy Jego krzyż we wszystkim, co zechce nam dać, i oddajmy Mu z radością wszystko, co zechce zabrać…”.
(św. Matka Teresa z Kalkuty)

Zapraszam do obejrzenia 191 zdjęć z Drogi Krzyżowej, która po dwóch latach przerwy – spowodowanej pandemią koronawirusa – ponownie w dniu 8 kwietnia 2022 roku przeszła tłumnie ulicami Sieradza. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczęło się od Mszy św., sprawowanej w Bazylice Mniejszej pw. Wszystkich Świętych o godz. 18.00. Przewodniczył jej ks. infułat dr Marian Bronikowski, proboszcz bazyliki, wraz z księżmi wikariuszami; ks. Przemysławem Janiakiem i ks. Przemysławem Strzelczakiem. Następnie wyszliśmy licznie na ulice naszego miasta, rozświetlone latarniami i reflektorami samochodów, by wyznać publicznie swoją wiarę w zbawczą Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, wiodącej z bazyliki do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego, poprowadził ks. prałat dr Mirosław Miłek, proboszcz tej parafii. W przyszłym roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, Droga Krzyżowa ulicami Sieradza rozpocznie się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, a zakończy w bazylice mniejszej.

Łukasz Piotrowski

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

Udostępnij to: