Znani Sieradzanie / Zbrojewski Cezary

2010 – Dni Krzyżowe na sieradzkiej Pradze
7 listopada 2018
Znani sieradzanie / Agnieszka Jarzębowska
12 listopada 2018
Udostępnij to:

Urodzony w 1962r. w Sieradzu. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1988r. w pracowni wklęsłodruku profesora Mirosława Piotrowskiego. Twórczość głównie w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki.

Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w Polsce oraz wielu krajach Europy a także w Ameryce Północnej, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Egipcie i Izraelu.

Autor ponad 30-tu wystaw indywidualnych, m.in. w galeriach Sieradza, Łodzi, Warszawy, Kalisza, Szczecina, Grudziądza, Zielonej Góry, Piotrkowa Trybunalskiego, Ostrowa Wielkopolskiego i podczas Spotkań z Kulturą Żydowską w Chmielniku.

Uczestnik ponad 50-iu wystaw zbiorowych, m.in. ośmiu edycji Sieradzkich Prezentacji Plastycznych, “Dni Brunona Schulza” -Poznań’94, Festiwalu Kultury Polskiej we Francji’97, III Triennale Współczesnego Rysunku Polskiego-Lubaczów’99, “Aqua fons vitae”- Bydgoszcz’99, “Sacrum”-Kielce’00,Poznań’01, “Judaica”-Tarnów’03, “Akty,akty”-Tarnów’05, International Kunstsalon Leer-Niemcy’11, I Piotrkowskie Biennale Sztuki-Piotrków Tryb.’11; Uczestnik wystaw środowiskowych, pokonkursowych i poplenerowych w galeriach m.in. Sieradza, Torunia, Poznania, Leszna, Krakowa, Wielunia, Warszawy, Ostrowa Wlkp., Kalisza, Piotrkowa Tryb., Będzina, Łodzi i Grudziądza.

Od ponad 25-iu lat utrwala także w swych pracach urodę i niepowtarzalne klimaty “Małych Ojczyzn” na terenie Polski i dawnych Kresów Wschodnich.

W 2008 roku odznaczony odznaką honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.”

scksieradz.pl

===========================================================================

Zobacz także:

Listy do Ity Turowicz, autorki książki „I wszystko w sny odchodzi… Cezary Zbrojewski

===========================================================================

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z promocji kalendarza na 2019 rok z grafikami Cezarego Zbrojewskiego, która odbyła się 6 listopada 2018 roku w Teatrze Miejskim w Sieradzu

 

***

Otwarcie wystawy malarstwa Cezarego Zbrojewskiego „Bez prądu” odbyła się  17 lutego 2015 roku w Galerii sztuki BWA w Sieradzu.

 

 

***

Zobacz także:

Udostępnij to: