Spacerkiem po Pradze / 2021 – Praga spowita śniegiem

2024 – Msza Święta inaugurująca Nowennę Eucharystyczną dziękczynną za 400 lat obecności Sióstr Bernardynek w Warcie
14 stycznia 2024
Podniebny kadr. Prezentacje filmowe z drona!
22 stycznia 2024
Udostępnij to:

Sieradz, 5 grudnia 2021

Zimowy okres jest tym czasem, kiedy pasję fotografowania zastępuje u mnie pasja spisywania wspomnień z różnych miejsc, w których udało mi się być, a także aktualizowanie archiwalnych zdjęć znajdujących się już na stronie Sieradz-Praga.pl.  Obecnie pracuję nad zapisem swoich wspomnień z Camino del Norte, tworząc bogatą fotorelację z wędrówki do grobu św. Jakuba w Hiszpanii.

Czasem jednak zima sprawia niespodzianki i piękna śnieżna aura wręcz zaprasza do sięgnięcia po aparat. Tak właśnie było w dniu 28 listopada 2021 roku, kiedy późnym popołudniem zaczął w naszym mieście padać intensywnie śnieg. Po kilku godzinach biała kołderka zimowego puchu spowiła sieradzką Pragę tak malowniczo, że postanowiłem pomimo wieczoru wyjść na spacer i zrobić niewielki fotoreportaż.

Widok od ul. Wschodniej na Rynek Praski. W oddali rysuje się sylwetka podświetlonej bazyliki kolegiackiej.
“Kto nie widzi celu swojej podróży, niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził” (św. Augustyn). Przydrożny krzyż z figurą Matki Bożej na Rynku Praskim.
Dziękuję p. Lucynie Mikołajczyk za możliwość sfotografowania jej bajecznego podwórka
Można się tam poczuć, jak byśmy na chwilę znaleźli się w krainie Narni (uśmiech)
Ulica Stawowa – zza ośnieżonych drzew można dostrzec w oddali podominikański klasztor Sióstr Urszulanek SJK z XIII wieku
Ulica Wschodnia uroczo spowita kołderką białego puchu
Widok na oświetloną ul. Grodzką
A to już zasypane pierwszym tego roku śniegiem Wzgórze Zamkowe

Większość zdjęć, które poniżej prezentuję, wykonałem na Rynku Praskim, który o każdej porze roku prezentuje się nad wyraz pięknie. Tuż przy nim mieszka p. Lucyna Mikołajczyk, która widząc, że fotografuję,  zaprosiła mnie na swoje malowniczo zaprojektowane podwórko. Zapewne już niebawem, tak jak to było w poprzednich latach, podwórko p. Lucyny w okresie Świąt Bożego Narodzenia rozjaśni się piękną iluminacją świetlną, którą też obiecuję sfotografować.

Zdjęć, które wykonałem tego wieczoru, nie jest dużo. Obfite opady śniegu, a później nawet śniegu z deszczem, sprawiły, że powoli musiałem ewakuować sprzęt fotograficzny do domu. Niemniej jednak cieszę się z nich bardzo, bo są to pierwsze zdjęcia Pragi, jakie udało mi się wykonać nocą. Mam nadzieję, że przy najbliższej okazji ponownie wyruszę na „śnieżne zdjęcia”, by pokazać pozostałe miejsca, których nie udało mi się uwiecznić tamtej nocy. A na razie zapraszam Was, drodzy sympatycy strony Sieradz-Praga.pl, do galerii, serdecznie i gorąco wszystkich pozdrawiając (uśmiech).

Łukasz Piotrowski

 

Zapraszam do obejrzenia 43 zdjęć, które wykonałem na sieradzkiej Pradze w dniu 28 listopada 2021 roku

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: