Spacerkiem po Pradze / 2020 – Lato, lato wszędzie

Ita Turowicz / Apteka Staromiejska w Sieradzu
10 lipca 2021
2021 – VI Sieradzki Piknik Motocyklowy
18 lipca 2021
Udostępnij to:

Sieradz, 19 grudnia 2020

Któż z nas, gdy za oknem jest szaro i ponuro, a dzień staje się najkrótszy w całym kalendarzowym roku, nie tęskni za gorącym i słonecznym latem? Życie wtedy jest zupełnie inne, bardziej kolorowe. Możemy obserwować chociażby ptaki, które przyleciały wiosną, a teraz – korzystając z bogactwa pożywienia i pogody – wychowują swoje pisklęta, w lipcu zaś kwitną już prawie wszystkie ogrodowe i polne kwiaty. Uczniowie pod koniec czerwca udają się na wyczekiwane dwumiesięczne wakacje, natomiast osoby pracujące z radością wykorzystują urlopy wypoczynkowe. Większość z nas zapewne z wytęsknieniem wyczekuje tej pory roku, dlatego dziś chciałbym zaprezentować zdjęcia, które wykonałem podczas spaceru po sieradzkiej Pradze w dniu 22 lipca 2020 roku. Chciałem na nich pokazać naszą urokliwą dzielnicę w letniej szacie. Wtedy jest najbardziej kolorowa i piękna. Praga, stwarzając możliwość bliskiego obcowania z naturą, stała się dla mieszkańców Sieradza miejscem, które coraz częściej wybierają na spędzenie wolnego czasu. Zapraszam na krótki letni spacer po sieradzkiej Pradze.

Łukasz Piotrowski

Ulica Zamkowa, która prowadzi nas wprost na sieradzką PragęTreść kolumny
Widok na Starorzecze Żegliny. Często można tu spotkać dzikie kaczki i łabędzie. Na wodzie unoszą się liście i kwiaty pięknych czerwonych lilii wodnych, a przy brzegu rosną pałki szerokolistne, tzw. bazie wodne.
Rynek Praski zdobi kolorowa fontanna. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa została wyłączona.
Fragment ulicy Wschodniej. Na wprost fragment Rynku Praskiego i sylwetka wieży sieradzkiej Bazyliki Mniejszej, która spogląda na swoją wierną dzielnicę.
Pan Andrzej Filipczak, mieszkaniec Pragi, spacerujący ze swoją ukochaną wnuczką po deptaku ul. Grodzkiej
Przy ulicy Grodzkiej znajduje się zbiornik retencyjny, a w oddali rysuje się sylwetka przepięknego XIII-wiecznego klasztoru Sióstr Urszulanek SJK
Latem jest u nas na Pradze bardzo kolorowo
Sieradzki Park Etnograficzny tuż przy Wzgórzu Zamkowym zaprasza do zwiedzania. Bardziej aktywni spacerowicze mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów.
Na pierwszym planie widzimy taras widokowy, a za nim znane wszystkim sieradzanom Wzgórze Zamkowe, na które prowadzi kładka
A ten „przystojny młodzieniec z zakolami” to ja, Łukasz (uśmiech). Zapraszam was, drodzy Czytelnicy, do poniższej galerii.

 

***

 

 

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: