2013-01-08 – Uroczystości pogrzebowe Ks. prał Józefa Frątczaka, proboszcza kolegiaty sieradzkiej we włocławskim Michelinie

2013-01-07 – Uroczystości pogrzebowe Ks. prał Józefa Frątczaka, proboszcza kolegiaty sieradzkiej w Sieradzu
8 stycznia 2023
Poznaję Boży świat / 2021 – Hiszpania, Camino del Norte. Dzień 35 – Muxía
8 stycznia 2023
Udostępnij to:

ŚP.
Ks. Józef Tadeusz Frątczak (1923-2013)

Kapelan Jego Świętobliwości, Prałat Kapituły Sieradzkiej, Kanonik Honorowy Kapituły Kolegiaty Kaliskiej.
Były proboszcz parafii: Siniarzewo, Skulsk oraz Wszystkich Świętych w Sieradzu, były dziekan kleczewski i sieradzki, oficer Wojska Polskiego.

 

***

Następnego dnia uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się, zgodnie z wolą zmarłego, we włocławskim Michelinie, w kościele parafialnym Świętego Ducha. Tego dnia Mszy św. przewodniczył pasterz kościoła włocławskiego ks. bp Wiesław Mering wraz z biskupem seniorem Bronisławem Dembowskim. Z Sieradza udały się do Włocławka dwa autokary osób, pragnących towarzyszyć w ostatniej drodze naszego drogiego księdza prałata Józefa Frątczaka.

Zgodnie z życzeniem, ksiądz prałat Józef Frątczak został pochowany w rodzinnym grobowcu wraz z rodzicami i bratem, o których często wspominał; fot. 8 stycznia 2013

Na koniec pragnę zacytować fragment testamentu spisanego na łożu śmierci przez p. Weronikę, wieloletnią opiekunkę księdza prałata:

Dziękuję wszystkim za modlitwę w mojej intencji i w czasie mojej choroby. Wiedziałem i czułem, że Sieradz się modli i jest przy mnie w trudach choroby. Wszystkich, których spotkałem na mojej drodze i doświadczyłem od nich dobra, nie sposób wymienić. Wszystkim dziękuję i zabieram w moim sercu, oraz przyrzekam, że będę się wstawiał za nimi u tronu Wszechmogącego Boga. Bóg zapłać! Do zobaczenia w Domu Ojca.

To ja dziękuję Ci, czcigodny Księże Prałacie, za Twoją obecność w naszym życiu, za Twoją życzliwość. Dziękuję za uśmiech na twarzy, za dobre słowo i za niestrudzoną aktywność dla naszego miasta. Sieradz zawsze miał szczęście do wyjątkowych i szlachetnych kapłanów, o których nie sposób zapomnieć – wiernych i oddanych temu miastu, które na ich drodze postawił Bóg. Wstawiaj się, Księże Prałacie Józefie, za nami, grzesznikami, u miłosiernego Ojca, a kiedy dojdziemy do kresu naszego życia, wyjdź nam na spotkanie, byśmy wspólnie mogli wielbić Boga, który jest w niebie, i tam nas tak bardzo oczekuje.

Łukasz Piotrowski
***

Zapraszam do obejrzenia 101 zdjęć z uroczystej Mszy św. pogrzebowej, odprawionej 8 stycznia 2013 roku w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego we włocławskim Michelinie, gdzie następnie na parafialnym cmentarzu spoczął śp. ks. prałat Józef Frątczak.

 

 

 

***

Zobacz także: 

: 2012-06-17 – Msza św. z okazji 60-lecia przyjęcia święceń kapłańskich przez ks. prał Józefa Frątczaka
: 2013-01-07 – Uroczystości pogrzebowe Ks. prał Józefa Frątczaka, proboszcza kolegiaty sieradzkiej w Sieradzu
: 2013-01-08 – Uroczystości pogrzebowe Ks. prał Józefa Frątczaka, proboszcza kolegiaty sieradzkiej we włocławskim Michelinie
: Wspomnienia o ks. prałacie Józefie Frątczaku

Udostępnij to: