2023 – Inauguracja Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej wraz z nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli

Poznaję Boży świat / 2019 – Liban, śladami św. Charbela. Dzień 5. Baalbek
17 kwietnia 2023
2023 – Peregrynacja Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w parafii pw. św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Sieradzu-Męce
29 kwietnia 2023
Udostępnij to:

Peregrynacja Matki Bożej w znaku ikony Jasnogórskiej w parafiach dekanatu sieradzkiego I i II diecezji włocławskiej:

 

***

 

Zduńska Wola, 22 kwietnia 2023


Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest imię Jego
(Łk 1,46-49).


W dniu 22 kwietnia 2023 roku o godz. 10.30 w przepięknej Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zduńskiej Woli, noszącej również tytuł sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego, została odprawiona uroczysta Msza św. inaugurująca Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej, połączona z nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Eucharystię sprawował ks. bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji włocławskiej, wraz z wieloma biskupami i księżmi przybyłymi na tę uroczystość.

Czas to niezwykły, gdy sama Matka Boża przychodzi do nas, do naszych parafii, domów, rodzin. To wielkie wydarzenie duchowe i historyczne potrwa do 19 marca 2024 roku. A warto wspomnieć, że jest to drugie już nawiedzenie Matki Bożej w historii diecezji włocławskiej. Pierwsze odbyło się w latach 1974–1976, rozpoczynając się także w Zduńskiej Woli.

Zanim zaproszę do obejrzenia 227 zdjęć, które miałem zaszczyt wykonać podczas inauguracji Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej, chciałbym przytoczyć piękne słowa, skierowane na powitanie Matki Bożej w zduńskowolskiej bazylice przez naszego Pasterza, ks. bpa Krzysztofa Wętkowskiego.

Łukasz Piotrowski

 

***


Pani Jasnogórska!

Witamy Cię i stajemy przed Tobą, jako Kościół Włocławski, aby z radością powiedzieć, że jesteśmy, pamiętamy, i czuwamy. Przynosimy nasze życie, nasze radości i troski, aby wypowiedzieć je w ciszy naszego serca. Patrząc w przeszłość, jesteśmy dumni z naszej historii i ze świętych, których Kościołowi w świecie i w Polsce dała diecezja włocławska. Pamiętając o przeszłości, patrzymy w przyszłość. Uważamy sobie za łaskę, że Twoje Nawiedzenie odbędzie się w roku Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej. W ten sposób każda z 232 parafii przeżyje czas jubileuszu z Królową Polski.

Polecamy nasze rodziny, młodzież, dzieci, ludzi chorych i samotnych, wspólnoty zakonne, duchowieństwo.

Maryjo! Jak byłaś wraz z Apostołami w Wieczerniku, tak bądź z nami! Głęboko wierzymy, że i my doświadczymy darów Ducha Świętego, który nas zjednoczy i umocni naszą wiarę. Niech wspólna modlitwa będzie naszym pokornym wołaniem o to, co najbardziej potrzebne dla naszego uświęcenia w czasie całego Nawiedzenia.

Przytul do serca Kościół włocławski,
Niech wzrasta w wiarę, nadzieję, miłość,
Podąża pewnie w szczęśliwą wieczność.
 


Ks. bp Krzysztof Wętkowski
Ordynariusz Diecezji Włocławskiej

 

Fotoreportaż 🙂

 

 

 

***

Peregrynacja Matki Bożej w znaku ikony Jasnogórskiej w parafiach dekanatu sieradzkiego I i II diecezji włocławskiej:

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z:

Udostępnij to: