Warto zobaczyć / 2017 – Rewitalizacja Parku im. Adama Mickiewicza w Sieradzu

Poznaję Boży świat / 2017 – Francja, Lourdes cz.3
14 maja 2017
Poznaję Boży świat / 2017 – Francja, Lourdes cz.1
29 maja 2017
Udostępnij to:

Sieradz, 27 kwietnia 2017
aktualizacja: 9 grudnia 2017

Rewitalizacja Parku im. Adama Mickiewicza

Jednym z najpopularniejszych parków w naszym mieście jest z całą pewnością Park im. Adama Mickiewicza przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Park ten i miejski stadion przechodzą teraz rewitalizację. Chciałbym na swojej stronie pokazać zmiany. Na stronie urzędu miasta możemy przeczytać:

Oprócz wspomnianych już 900 nowych nasadzeń drzew i krzewów w parku wykonane zostaną ścieżki pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem, miejsca parkingowe (na skraju parku), platforma widokowa, z której będzie można podziwiać dolinę Warty oraz tematyczny, edukacyjny plac zabaw i „zielona klasa”. Ta ostatnia będzie miejscem, w którym nauczyciele sieradzkich (i nie tylko) szkół będą mogli organizować lekcje w terenie. Projekt przewiduje również budowę tzw. Punktów Oporu Biologicznego, w którym zgromadzone zostaną rośliny (gatunki nektarodajne) przyciągające owady. W ramach inwestycji odnowione zostaną także dwa symbole parku, czyli tzw. grzybek, przy którym pojawi się jedno ze stanowisk ekologicznej ścieżki edukacyjnej oraz obelisk Adama Mickiewicza wraz z przyległym do niego placykiem. W parku pojawią też nowe elementy małej architektury – ławki, kosze, stoliki z siedziskami, altany a także toalety. Całość prac ma zakończyć do końca października 2017 r.

Ogromnie cieszy fakt, że przez takie prace rewitalizacyjne Sieradz staje się jeszcze piękniejszy, atrakcyjniejszy nie tylko dla mieszkańców, ale przede wszystkim dla osób, które zechcą Sieradz odwiedzić i poznać jego bogatą historię. Dla mnie to miejsce jest tym bardziej wyjątkowe, że wspomniany Park im. Adama Mickiewicza graniczy z najstarszą i najpiękniejszą dzielnicą Sieradza, Pragą.

Łukasz Piotrowski


Zapraszam do obejrzenia 30 zdjęć, które wykonałem 26 marca 2017 roku

 

Zdjęcia wykonałem 1 maja 2017 roku

 

Zdjęcia wykonałem 8 maja 2017 roku

 

Zdjęcia wykonałem 9 grudnia 2017 roku

Udostępnij to: