409 Piesza Sieradzka Pielgrzymka na Jasną Górę (2019r.)

Ks. prał Józef Frątczak (1923-2013)
1 grudnia 2019
Moja Praga / ul. Wąska
7 grudnia 2019

Rok 2019
Hasło: W mocy Bożego Ducha
Kierownik: ks. Mateusz Włosiński
Do uczestników: 712

=============================================

Wspomnienia…
Zapisy na 409 Pieszą Pielgrzymkę Sieradzką (10 sierpnia 2019)
Dzień 1 (22 sierpnia 2019)
Dzień 2 (23 sierpnia 2019)
Dzień 3 (24 sierpnia 2019)
Dzień 4 (25 sierpnia 2019)

 

 

Sieradz, 10 sierpnia 2019

Dla wielu pielgrzymów nastał długo wyczekiwany dzień 10 sierpnia, w którym – podobnie jak co roku – rozpoczynają się zapisy na kolejną, obecnie już 409. Pieszą Pielgrzymkę Sieradzką na Jasną Górę. W tym okresie szczególnie mocno odczuwa się wezwanie Pana Jezusa, który mówi do każdego z nas: „Pójdź za Mną” (Łk 18,22). Jezus przyszedł na świat przez Maryję i pragnie, abyśmy za Jej pośrednictwem przychodzili do Niego. My, uczestnicy sieradzkiej pielgrzymki, chcemy podążać za Tobą, Panie Jezu, i za Twoją Matką Maryją, dając świadectwo Prawdzie.

Dzisiaj niezwykle brutalnie i w sposób dotąd niespotykany atakowany jest Kościół, kapłani, profanowane są symbole religijne i sama Eucharystia, a szatan coraz bardziej sieje zamęt w ludzkich umysłach, chcąc, byśmy odeszli od Boga. Lewacki świat niesłychanie ekspansywnie zawłaszcza media i życie publiczne w naszym kraju, coraz bezwstydniej próbując nam wmówić, że ideologia gender spod znaku „kolorowej tęczy” jest czymś normalnym i korzystnym dla człowieka, tając to, że ma go ona zniszczyć – w wymiarze jednostkowym, rodzinnym i społecznym. Nie ustawajmy w modlitwie za kapłanów, którzy tak jak metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mają odwagę mówić głośno o zagrożeniach współczesnej ideologii LGBT, nazywając ją „tęczową zarazą”.

Pielgrzymka jest czasem, kiedy w sposób szczególny możemy zamanifestować swoją przynależność do Kościoła. Mamy trwać przy Chrystusie, bo jedynie wierność Jego nauce zapewnia nam rozwój indywidualny i harmonię w życiu zbiorowym, prowadząc najprostszą drogą do zbawienia. Wyruszamy 22 sierpnia 2019 roku sprzed naszej Bazyliki Sieradzkiej do tronu Jasnogórskiej Pani. Zachęcajmy innych do wzięcia udziału w sieradzkiej pielgrzymce, która – o czym mogę zaświadczyć jako pielgrzym – jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Wykorzystajmy też media społecznościowe, będące potężnym narzędziem ewangelizacyjnym, by ukazać światu, jak pielgrzymuje Polska i nasza mała Ojczyzna, Sieradz. Włączmy się w mediach społecznościowych, takich jak facebook, instagram, w akcję #PolskaPielgrzymuje, umieszczając wpisy, zdjęcia i filmy z naszej sieradzkiej pielgrzymki.

Do zobaczenia, Siostro i Bracie, na szlaku!

Łukasz Piotrowski

Zapisy na 409. Pieszą Pielgrzymkę Sieradzką na Jasną Górę rozpoczęły się 10 sierpnia 2019 roku

 

 

***

Ponadto zapraszam do obejrzenia fotorelacji z: