2022 – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz vs Start Namysłów
17 grudnia 2022Pasterka 2022 – Klasztor Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu
25 grudnia 2022Sieradz, 25 grudnia 2018
Jezus przyszedł na świat, by nas obdarzyć ze swego nieskończonego skarbu łask i bogactw.
św. Urszula Ledóchowska
Witryny sklepów od kilku ładnych tygodni zmieniły swój wygląd na iście świąteczny. Zdobi je mnóstwo choinek, reniferków, wszelakich świecidełek, które mają przykuwać wzrok klientów. Markety prześcigają się w coraz to lepszych promocjach dla konsumenta. Kiedy tak sobie chodziłem po sklepach w poszukiwaniu prezentów i dekoracji do przyozdobienia domu, tylko w jednym sklepie dostrzegłem figurkę Pana Jezusa, a przecież to Jego narodziny świętujemy w tym czasie. Obecnie większość z nas lubi dzielić się swoimi fotografiami na rozmaitych portalach społecznościowych. W naszych domach mamy różnorakie choinki z pięknymi i kolorowymi ozdobami, którymi chcemy się pochwalić z innymi, a jednak prawie w ogóle nie widzimy na tych zdjęciach stajenki, żłóbka, w którym leży w sianku Pan Jezus. Nie ma Maryi, św. Józefa, pastuszków, którzy przybyli oddać pokłon Mesjaszowi. Nieraz się zastanawiam, co tak naprawdę człowiek świętuje i z czego się cieszy, bo nic nie wskazuje na to, by radował się z przyjścia Zbawiciela na świat. Żyjemy w dziwnych czasach, w których niejednokrotnie wstydzimy się publicznie przyznawać do wiary w Pana Boga.
Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim uczestnictwo w Eucharystii, która jest najważniejszym i najpiękniejszym punktem świętowania narodzin Pana Jezusa. Nie jest istotne to, czy tego dnia będziemy ładnie wyglądali, czy zrobimy na innych wrażenie dzięki nowo zakupionej kreacji, lecz to, jak przez ten czas Adwentu, który nas przygotowywał do tych świąt będzie wyglądało nasze serce. W okresie świąt Bożego Narodzenia kościoły zazwyczaj się zapełniają wiernymi i dobrze, że chociaż w tym okresie mamy czas, by pójść na spotkaniem z Panem Bogiem. Jeszcze piękniej by było, gdybyśmy do kościoła powracali w każdą niedziele, bo On, Jezus Chrystus, tam na nas czeka. Dla mnie święta to oczywiście uczestnictwo w Pasterce, która jest odprawiana o północy z 24 na 25 grudnia. To jest prawdziwa uczta dla mojej duszy i tej uczcie duchowej pragnę poświęcić obecną zakładkę.
Po raz kolejny było mi dane uczestniczyć w pasterce odprawianej w kościele przy klasztorze Sióstr Urszulanek pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sieradzu. Tak jak w ubiegłym roku podczas wczorajszej pasterki mogłem udokumentować to wydarzenie na zdjęciach, którymi pragnę się z państwem podzielić. Klasztor Sióstr Urszulanek SJK jest to wyjątkowe i jedno z najpiękniejszych miejsce w naszym mieście. Dobro i życzliwość naszych kochanych Sióstr Urszulanek sprawia, że można poczuć się tu, jak w prawdziwej kochającej rodzinie. Dobrze, że jesteście, bo jesteście najpiękniejszym darem od Boga dla naszego miasta. Jestem zaszczycony tym, że poprzez swoje niedoskonałe zdjęcia mogę ukazywać piękno Waszego kościółka, do którego zawsze z ogromną radością powracam.
Łukasz Piotrowski
***
***
Ponadto zapraszam do obejrzenia:
- 2024 – Triduum Paschalne
– Niedziela Palmowa
– Wielka Sobota: Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną - 2024 – Kolędowanie Scholi Dziecięcej
- 2023 – Pasterka
- 2023 – Odpust Matki Bożej Różańcowej
- 2023 – XV Jarmark Urszulański
- 2023 – Triduum Paschalne
– Niedziela Palmowa
– Wielka Sobota: Wigilia Paschalna i Wielkanoc: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 2022 – Pasterka
- 2022 – Jubileusz 100-lecia obecności Sióstr Urszulanek SJK w Sieradzu
- 2022 – Koncert chóru „Cantate Deo”
- 2022 – 50-lecie powołania zakonnego s. Małgorzaty Tomaszewskiej, s. Marii Pronobis i 25-lecie powołania zakonnego s. Angeliki Marczuk
- 2022 – Triduum Paschalne
– Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej
– Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej
– Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów wielkanocnych
– Wielka Sobota: Groby Pańskie w sieradzkich i okolicznych kościołach
– Wielka Sobota: Wigilia Paschalna i Wielkanoc: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
- 2021 – Pasterka
- 2021 – Odpust Matki Bożej Różańcowej
- 2019 – Pasterka
- 2019 – Odpust Matki Bożej Różańcowej
- 2018 – Koncert kolęd dziecięco-młodzieżowego chóru z Pniew “Promyki Słoneczne”
- 2018 – Pasterka
- 2018 – Odpust Matki Bożej Różańcowej
- 2018 – Triduum Paschalne
– Niedziela Palmowa
– Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej
– Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej
– Wielka Sobota: Poświęcenie pokarmów wielkanocnych
– Wielka Sobota: Wigilia Paschalna i Wielkanoc: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 2018 – Procesja Eucharystyczna
- 2018 – Wspólne kolędowanie
- 2017 – Pasterka
- 2017 – Koncert Uwielbienia
- 2011 – Pasterka