Mieszkańcy Pragi, którzy odeszli do Domu Ojca…
2 listopada 20242024 – Koncert patriotyczny pt. „W hołdzie dla Niepodległej” w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu
11 listopada 2024Sieradz, 10 listopada 2024
Dzień moich 41 urodzin
Jak biedny jest człowiek, który Ciebie Jezu nie poznał! Na chwałę Chrystusowego Kościoła z okazji moich 41 urodzin…
+++ 266 myśli +++
Jezus do duszy: „Ja sam będę do ciebie mówił, ponieważ mam wiele do powiedzenia ludzkości; przemienię to na Bożą chwałę , ale trzeba, abyś był przygotowany, ponieważ musisz zawierzyć tylko Mnie i stać się Moim narzędziem. Przygotuję Cię, abyś mógł stać się moim narzędziem. Przygotuję Cię, abyś mógł stać się narzędziem w moich rękach” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Kiedy tu przyjdziesz, zapukaj trzy razy. Ja nawet zza grobu odpowiem ci: ufaj Bogu” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Moje życie chyli się ku wieczorowi. Tak bardzo lubię zachód słońca: wtedy moja dusza więcej zatapia się w Bogu, w tym Słońcu Sprawiedliwości, i myślę o Panu, jak mam Go kochać i jak się Jemu podobać, by kiedyś moje życie skończyło się tak, jak dzień się kończy, ale dzień jasny i pogodny” (Rozalia Celakówna, Służebnica Boża).
„I zaiste dziwna moc i siła tkwi w Chrystusie. Wystarczy raz popatrzeć w boskie Jego oblicze, a zarazem kryjące w sobie tyle ludzkiej tkliwej miłości i zrozumienia, aby zostać przez Niego zupełnie oczarowanym!” (o. Rudolf Warzecha, Sługa Boży).
„Śmierć nie jest końcem, ale zaledwie krokiem ku nowemu życiu z Bogiem” (fragment z książki pt. „Oczami Jezusa” autorstwa Carvera Alana Amesa).
„Eucharystia jest moją autostradą do nieba” (bł. Carlo Acutis).
„Zostaw, jak dziecko, troskę o siebie, Panu Jezusowi” (Ojciec Anzelm Gądek OCD, Sługa Boży).
„Niech życie wasze zamieni się w jedną modlitwę, i Bóg będzie z wami” (św. Urszula Ledóchowska).
„Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia mojego, zawsze spływa na twoją duszę moja krew i woda, która wyszła z serca mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności mojej nie ma granic. Strumienie mej łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska moja odwraca się od nich do dusz pokornych” (Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dz. 1602).
„Od modlitwy zależy wszystko: wytrwanie w powołaniu, owocność pracy, unikanie grzechu, żywotność miłości. Jednym słowem, od niej zależy zbawienie” (św. Wincenty à Paulo).
„Dobranoc, mój Aniele Stróżu. Dziękuję Ci za to, że opiekowałeś się mną dzisiaj. Proszę Cię, złóż Bogu w ofierze wszystkie uderzenia mego serca, kiedy ja będę spał. Amen” (św. Jan Maria Vianney z Ars).
„Poza Kościołem katolickim można znaleźć wszystko oprócz zbawienia” (św. Augustyn z Hippony).
„Przyszłość jest w ręku Boga i lepiej być nie może” (bł. Pier Giorgio Frassati).
„Niech każdy człowiek, z którym się spotykasz, odejdzie od ciebie lepszy i szczęśliwszy” (św. Matka Teresa z Kalkuty).
„Maryja jest moją Matką i moim wszystkim po Jezusie” (św. Teresa od Jezusa z Los Andes).
„Jeśli we wszystkim szukasz Chrystusa, we wszystkim Go znajdziesz” (św. Maria Maravillas od Jezusa).
„Proboszcz jest niczym strażnik, niczym wojownik, który czuwa przy swojej fortecy. Powinien być obrońcą wszystkich swoich parafian. Powinien być jak ukrzyżowany, w pełni oddany i zanurzony w Jezusie. Ogołocony z wszystkiego dla miłości, powinien zawsze mieć otwarte ramiona miłosierdzia, serce rozdarte od poświęcenia, by być schronieniem dla każdej nędzy i ludzkiego nieszczęścia” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Bóg Ojciec zebrał wszystkie wody i nazwał je morzem. Utworzył On też zbiornik wszystkich swoich łask i nazwał je Maryja” (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).
„Bóg, który nie ma znaczenia dla ludzkiej egzystencji, to żaden Bóg, gdyż jest On wtedy bezsilny i nierealny Jeśli jednak świat nie pochodzi od Boga i nie jest przez Niego zarządzany w najdrobniejszych szczegółach, znaczy to, że jego źródłem nie jest wolność, oraz że wolność nie ma w nim żadnej władzy; świat jest wtedy sumą mechanizmów przemocy, a wszelka wolność jest w nim jedynie pozorem” (Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI).
„Kościół należy do Jezusa Chrystusa i nie jest laboratorium, w którym teologowie mogą eksperymentować” (papież Benedykt XVI).
„Każdy dzień ma swoją łaskę. Ja mam tylko robić jej miejsce” (Chiara Corbella Petrillo, Służebnica Boża).
„Nie ma innej drogi zbawienia poza tą, którą podążają chrześcijanie. Ponieważ ona uczy mnie wybaczać wrogom oraz wszystkim, co mnie skrzywdzili, dlatego z serca przebaczam królowi, a także wszystkim, którzy zadali mi śmierć” (św. Paweł Miki).
„Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy” (św. Paweł do Rzymian 6,8-9).
„Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6,54).
„Jestem Matką Bożą Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec” (Matka Boża do dzieci z Fatimy).
„Każdy chrześcijanin musi być apostołem, i to nie jest zalecenie, tylko przykazanie. Mój apostolat musi być apostolatem dobroci. Widząc mnie ludzie powinni mówić między sobą, że skoro ten człowiek jest taki dobry, to jego religia też musi być dobra. I jeśli zostanę zapytany, dlaczego jestem taki łagodny i dobry, to muszę odpowiedzieć, że dlatego, iż jestem sługą Tego, którego dobroć jest jeszcze większa. Gdybyście tylko wiedzieli, jak dobry jest mój Mistrz, Jezus!” (św. Karol de Foucauld).
„Bóg niczego innego nie pragnie, jak tylko waszego dobra i waszej radości” (św. Aniela Merici).
„Ewangelia jest ostateczna i nie przemija. Jej kryteria są wieczne. Nie możecie „na nowo odczytywać” Ewangelii w duchu czasów, dostosowując się do wszystkiego, czego żąda świat. Na odwrót, trzeba odczytywać znaki czasu i problemy współczesnego świata w ciągłym świetle Ewangelii” (papież św. Jan Paweł II).
„Z Libanu przyjdź, oblubienico, z Libanu przyjdź i zbliż się! Zstąp ze szczytu Amany, z wierzchołka Seniru i Hermonu, z jaskiń lwów, z gór lampartów” (Pieśń nad Pieśniami 4,8).
„Błogosławieni, którzy w Panu umierają, niech odpoczną od swoich trudów, bo ich czyny idą wraz z nimi” (Apokalipsa św. Jana 4, 13).
„Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości” (św. Augustyn z Hippony).
„Pierwszą cnotą chrześcijan jest cześć rodziców, wdzięczność za trudy tych, którzy nam dali życie, wspieranie ich wszelkimi siłami. Choćbyśmy im okazali największą wdzięczność, nie potrafimy im oddać życia, które nam oni darowali, aby korzystając z naszej opieki pokrzepili nas owym błogosławieństwem” (św. Ambroży z Mediolanu).
„Gdybym miał dziś wybrać drogi życia mego na nowo, wybrałbym z najwspanialszych bram te, która prowadzi do kapłaństwa” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście, nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją!” (papież św. Jan Paweł II).
„Niewiasto, oto syn Twój… Oto Matka Twoja…” (J 19 25-27).
„W ostatniej godzinie zapytają cię o miłość. Naucz się więc kochać i modlić!” (św. Jan od Krzyża).
„Religia katolicka jest osią wokół której obracają się dzieje świata. Ona jest matką dzisiejszej cywilizacji, mistrzynią filozofii i prawa, opiekunką innych nauk, piastunką prawdziwego postępu, podwaliną moralnego i społecznego ładu”(św. Józef Sebastian Pelczar).
„Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz” (Księga Jozuego 1, 9).
„Gdy wymawiam Zdrowaś Maryjo, wtedy uśmiecha się niebo, radują się aniołowie, ziemia się weseli i drżą szatani” (św. Franciszek z Asyżu).
„Nie potrzebuję niczego z tego świata, aby być szczęśliwym. Potrzebuję jedynie widzieć Jezusa w niebie, którego widzę i adoruję na ołtarzu oczami mojej wiary” (św. Dominik Savio).
„Moja dusza jest większa od świata, bo posiada Ciebie, którego niebo i ziemia nie obejmują” (św. Małgorzata z Kortony).
„Jeśli nie zaryzykujemy niczego dla Boga, nigdy nie dokonamy dla Niego niczego wielkiego” (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).
„Jeśli masz mądrość, rozumiesz, że zostałeś stworzony na chwałę Boga i dla twojego wiecznego zbawienia. Taki jest twój cel, to jest ośrodkiem twojej duszy, to jest skarbem twojego serca. Dlatego jako twoje prawdziwe dobro miej w poważaniu to, co cię wiedzie do celu, a za prawdziwe zło uważaj wszystko, co cię od niego oddala” (św. Robert Bellarmin).
„Idąc za Maryją, nie zboczysz z drogi. Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei. Myśląc o Niej, nie pomylisz się. Jej się trzymając, nie zginiesz. Kiedy Ona cię strzeże, nie trwożysz się. Gdy cię prowadzić będzie, nie zmęczysz się. Kiedy Ona łaskawa ci będzie, dotrzesz do celu” (św. Bernard z Clairvaux).
„We wszystkim co czynisz łącz się z Najświętszym Sercem Pana Jezusa” (św. Małgorzata Maria Alacoque).
„To, co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modlą się za mnie” (bł. Anna Katarzyna Emmerich).
„Wierzymy, że Kościół jest święty, ale są w nim ludzie grzeszni. Trzeba odrzucić chęć utożsamiania się jedynie z bezgrzesznymi. Jak mógłby Kościół wykluczyć ze swojej wspólnoty ludzi grzesznych? To dla ich zbawienia Chrystus wcielił się, umarł i zmartwychwstał. Trzeba uczyć się szczerze przeżywać chrześcijańską pokutę. Praktykując ją, wyznajemy własne indywidualne grzechy w łączności z innymi, wobec nich i wobec Boga. Trzeba unikać aroganckiej pozy sędziów minionych pokoleń, które żyły w innych czasach i w innych okolicznościach. Potrzeba pokornej szczerości, by nie negować grzechów przeszłości, ale też nie rzucać lekkomyślnie oskarżeń bez rzeczywistych dowodów, nie biorąc pod uwagę różnych ówczesnych uwarunkowań” (papież Benedykt XVI).
„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta” (papież św. Jan Paweł II).
„Kieruj głos zawsze ku Niebu, nawet w tych momentach, kiedy duszę ogarnia zniechęcenie. Postępuj jak cierpliwy Hiob, a jedyną twoją troską niech będzie kochanie Boga i ciągłe wzrastanie w łasce oraz miłości” )św. Ojciec Pio).
„Dla mnie modlitwa jest porywem serca, prostym spojrzeniem rzuconym ku niebu, jest krzykiem wdzięczności i miłości w próbie jak, i w radości, jednym słowem jest czymś wielkim, nadnaturalnym, poszerza mi duszę i jednoczy mnie z Jezusem” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza).
„Nie trwóż się, nie drżyj, Wśród życia dróg, Tu wszystko przemija, Trwa tylko Bóg! Cierpliwość przetrwa dni ziemskich znój. Kto Boga posiadł, ma szczęścia zdrój: Bóg sam wystarcza” (św. Teresa z Avili).
„Szukam Tego, który za nas umarł; pragnę Tego, który dla nas zmartwychwstał” (św. Ignacy Antiocheński).
„Milczenie – to mowa, która jedynie potrafi wyrazić to, co dzieje się w mojej duszy” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza).
„Niechaj ci wystarczy Chrystus ukrzyżowany, z Nim cierp i odpoczywaj, a pozbędziesz się wszystkich ciężarów zewnętrznych i wewnętrznych” (św. Jan od Krzyża).
„Pamiętajcie, że wybierając medycynę, bierzecie na siebie odpowiedzialność za delikatną misję. Trwajcie z Bogiem w sercu, z naukami waszego ojca i matki w pamięci, z miłością i litością dla potrzebujących, z wiarą i z entuzjazmem, głusi na pochwały i krytykę, odporni na zazdrość, skłonni tylko do dobra” (św. Józef Moscati).
„Widzę dobrze Panie, że zamiast bogactw doczesnych i przemijających dałeś mi prawdziwe bogactwo – pokarm eucharystyczny” (św. Gemma Galgani).
„Szatan ma tylko jedną bramę, aby wejść do naszej duszy: wolę. Bramy ukryte nie istnieją. Nie ma żadnego grzechu, jeśli nie został on popełniony za zgodą woli. Skoro w grę nie wchodzi wola, to nie jest to grzech, a tylko słabość ludzka” (św. Ojciec Pio).
„Bóg jest Prawdą. Kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział” (św. Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein).
„W całym życiu Maryi dostrzegamy świadectwo pełnego oddania się Bogu i ludziom. Ona, najpokorniejsza, stała się najpotężniejszą Matką, która nieustannie wstawia się za nami u swego Syna” (św. Bernard z Clairvaux).
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15-16).
„Biada tym, którzy gardzą duchownymi; choćby bowiem byli oni grzesznikami, jednak nikt nie powinien ich sądzić, bo Pan sam zastrzega sobie prawo do sądu nad nimi” (św. Franciszek z Asyżu).
„Nie bójcie się słabości człowieka ani jego wielkości! Człowiek zawsze jest wielki, także w słabości” (papież św. Jan Paweł II).
„Zawsze bałem się śmierci. A jak mógłbym się nie bać skoro także Jezus drżał przed nią i prosił swojego Boskiego Ojca, aby oddalił od Niego ten kielich goryczy?” (św. Leopold Mandić).
Nie istnieje „niemożliwe”, gdy prowadzi i wspiera Maryja, która pierwsza uwierzyła w to, co „niemożliwe” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Dlatego Kościół już przed wiekami wybrał czwartek, by obchodzić uroczystość Bożego Ciała – święto adoracji, kontemplacji i uwielbienia. Święto, podczas którego Lud Boży gromadzi się wokół najcenniejszego daru pozostawionego nam w dziedzictwie przez Chrystusa, wokół Sakramentu Jego obecności, i wielbi go, chwali w pieśniach, niesie go w procesjach ulicami miast” (św. Jan Paweł II).
„Miejcie wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i bądźcie zawsze radośni, bardzo radośni” (św. Jan Bosko).
„Gdy przyjdzie mi stanąć przed sądem Bożym, może to wszystko, co ludzie podziwiali i chwalili, okaże się bez wartości, a jedynym moim ratunkiem będzie jakiś dobry uczynek, jakaś ofiara, którą wykonałam w ukryciu, w tajemnicy przed ludźmi” (św. Urszula Ledóchowska).
„Nie jest dla duszy nigdy stratą czasu modlić się i obcować z Bogiem” (św. Paweł od Krzyża).
„Potrzeba mi krzyża, jeżeli nie, jakim byłbym papieżem? Panie, pomóż mi nieść go z godnością i pokorą. Niech stanie się on naszym zaszczytem przed Bogiem; reszta nic nie jest warta” (papież św. Jan XXIII).
„Umarłym jest każdy, kto tylko dla świata żyje, pracuje, tworzy i szuka ziemskiej chwały. Jest to tragedia życia ziemskiego, życia światowego, życia niedowiarków” (bł. Michał Sopoćko).
„Chcę widzieć uśmiech. Chrześcijanin nie ma żadnego powodu, aby być smutnym, a ma wiele, aby być wesołym” (św. Ignacy Loyola).
„Naszymi przyjaciółmi są ci wszyscy, którzy niesprawiedliwie nas dręczą, nękają, upokarzają, krzywdzą i zadają ból i cierpienie, męczarnie i śmierć; powinniśmy ich bardzo kochać, ponieważ dzięki temu, co nam czynią, otrzymamy życie wieczne” (św. Franciszek z Asyżu).
„Dzieci przypominają nam, że misyjna płodność Kościoła czerpie życie nie z ludzkich środków i zasług, lecz jest całkowicie bezinteresownym darem Boga. Niewinność i łaska obecna w życiu dzieci, ale także zadawane im niesprawiedliwe cierpienia, stają się – mocą Chrystusowego Krzyża – źródłem duchowego ubogacenia dla nich i dla całego Kościoła. Wszyscy musimy uświadomić to sobie z żywą wdzięcznością. Należy również pamiętać o tym, że okres dzieciństwa dostarcza cennych możliwości działania, które przyczynia się zarówno do budowania Kościoła, jak i do humanizacji społeczeństwa” (papież św. Jan Paweł II).
„Ojcze dobry, daj mi proszę, Twą świętą obecność, zmartwychwstanie, nagrodę i życie wieczne. Amen” (św. Benedykt z Nursji).
„Pan obrońcą mego życia, przed kim miałbym czuć trwogę?” (Ps 27).
„Nie brzydź się imieniem śmierci; niechaj cię radują dobrodziejstwa szczęśliwego przejścia. W rzeczywistości śmierć jest pogrzebaniem wad i zmartwychwstaniem cnót” (św. Ambroży z Mediolanu).
„Oko chrześcijanina widzi dalej – dostrzega wieczność” (św. Jan Maria Vianney z Ars).
„Miejcie wiarę, a zobaczycie, czym są cuda” (św. Jan Bosko).
„Błogosławiony, kto nauczy się oderwać na chwilę od kłopotów i prac, a wznosić się ku Bogu i w Bogu odpoczywać” (bł. Jerzy Matulewicz).
„Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Poprzez wiarę w Chrystusa składamy uroczysty hołd Bogu i ten akt poddania się władzy Boga, który do nas przemówił, obala dumę szatana, który zgrzeszył pychą” (św. Leopold Mandić).
„Tylko człowiek pojednany z Bogiem może się pojednać i żyć w harmonii ze sobą samym; tylko człowiek pojednany z Bogiem i ze sobą może wprowadzać pokój w swym otoczeniu i na całym świecie” (papież Benedykt XVI).
„O, szczęśliwa ta dusza, która pozostaje zawsze zjednoczona z uwielbioną Wolą Bożą we wszystkim, czy to niekorzystne, czy pomyślne, w niedostatku i obfitości, i każde wydarzenie, nawet gorzkie i bolesne, przyjmuje bezpośrednio jako cenny dar, który pochodzi od kochającego Serca Ojca Niebieskiego! Och, jakiż to wspaniały punkt doskonałości!” (św. Paweł od Krzyża).
„Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego” (św. Franciszek z Asyżu).
„Dziękuję Ci z całego serca, Panie Boże, że sprawy nie idą tak, jak chciałbym, ale jak Ty sam chcesz. Lepiej jest, by szły na Twój sposób, lepszy niż mój” (św. Filip Nereusz).
„Szatan drży ze strachu, kiedy mówię Zdrowaś Maryjo” (św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej).
„Człowiek pracujący ciężko, bez Boga, bez modlitwy, bez ideałów będzie jak ptak z jednym skrzydłem dreptał po ziemi. Nie potrafi się wzbić wysoko i zobaczyć większych możliwości, większego sensu bytowania na ziemi. Będzie jak okaleczony ptak krążył wkoło swojego dzioba” (bł. ks. Jerzy Popiełuszko).
„Droga Mamo! Tato i ja idziemy do nieba. Tam będziemy czekać na Ciebie. Ofiaruj cały swój smutek naszemu Panu i nie zapomnij, że jesteś na prawdziwej drodze do nieba. Do zobaczenia” (św. Paweł Miki).
„Chcesz mieć radość wieczną, złącz się z Tym, który jest wieczny” (św. Augustyn z Hippony).
„Nikt nie może kochać Boga, jeśli trwa w grzechu. Jeżeli więc trwasz w grzechu nie kochasz Boga” (św. Tomasz z Akwinu).
„Zawierzam macierzyńskiej opiece Pani Jasnogórskiej, siebie, Kościół, wszystkich moich Rodaków, nie wyłączając nikogo. Zawierzam Jej każde polskie serce, każdy dom i każdą rodzinę. Wszyscy jesteśmy Jej dziećmi. Niech Maryja będzie przykładem i przewodniczką w naszej codziennej i szarej pracy” (papież św. Jan Paweł II).
„Jedynym dziedzictwem, jakie wam zostawiam, jest Różaniec Święty. To, czego brakuje dziś ludzkości, to modlitwa” (św. Ojciec Pio)
„Śmierć sprawiedliwych nie jest śmiercią: to prawdziwe narodzenie. Kościół w nadzwyczajnej swej mądrości nie nazywa dnia śmierci inaczej jak dzień narodzin – dies Natalis” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Pan moją mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało” (Ps 28,7).
„Często największą przyczyną cierpienia jest brak Boga” (papież Benedykt XVI).
„Maryjo! Imię Twe sprawia, że serce drży mi w piersi. Maryjo! Moje biedne serce płonie, bliskie wybuchu jak rozpalony piec, buzujący ogniem, który o mało go nie rozsadzi. Jakimże ogniem jesteś Ty, Maryjo, skoro moje serce, takie małe i nędzne, rozpala się na sam dźwięk Twego imienia!” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Rodzina jest podstawą Bożego planu, więc wszystkie siły zła skupiają się na zniszczeniu rodziny, ponieważ wiedzą, iż niszcząc ją spowodują, że cały Boży plac zadrży w posadach. Wojna Złego przeciwko Bogu jest wojną przeciwko rodzinie, a wojna Złego przeciwko rodzinie ma na celu zniszczenie obrazu Boga. Ponieważ od początku stworzenia świata rodzina jest obrazem Boga, Zły skupia się na tym, aby ją unicestwić” (św. Charbel Makhlouf, Orędzia z Nieba).
„Szatan boi się ludzi radosnych” (św. Jan Bosko).
„Uspokój się i rozraduj, ponieważ we wszystkim, co teraz przeżywasz obecny jest JEZUS, który w tobie działa” (św. Ojciec Pio).
„Bóg zataił przed nami godzinę naszej śmierci, abyśmy się każdego dnia jej spodziewali” (św. Augustyn z Hippony).
„Zacznij dostrzegać, kontemplować i medytować w Jezusie Ukrzyżowanym Jego Ciało mistyczne, jakim jest Eklezja poraniona przez herezje, błędy i grzechy” (bł. Franciszek Palau y Quer).
„W każdym człowieku jest ślad Boga. Zobacz, bracie, czy nie zamazałeś go w sobie zbyt mocno. Bez względu na to, jaki pełnisz zawód, jesteś człowiekiem. Aż człowiekiem” (bł. ks. Jerzy Popiełuszko).
„Niech twoje pojawienie się gdziekolwiek będzie zawsze tak taktowne i delikatne, jakby było uśmiechem Boga” (św. Ojciec Pio).
„Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie, musi nauczyć się obcować z przyrodą, bo oczarowanie jej pięknem wprowadza bez- pośrednio w ciszę kontemplacji” (papież św. Jan Paweł II).
„Królowo Polski! Odnawiamy dziś śluby przodków naszych i Ciebie za patronkę naszą i za Królową Narodu Polskiego uznajemy” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Człowiek jest powołany do wolności. Wolność nie oznacza prawa do samowoli. Wolność nie daje nieograniczonych przywilejów. Kto tak ją pojmuje, naraża wolność na śmiertelny cios” (papież św. Jan Paweł II).
„Dziecko jest pięknem ludzkiego bytowania. Jest pięknem! Jezus potwierdził to swoim postępowaniem. Bądźmy wpatrzeni w piękno dziecka” (papież św. Jan Paweł II).
„Nie miej wątpliwości, że gdy dziś Jezus wsiądzie do łódki twego serca, to po to, żeby tobą pokierować, udzielić ci pomocy i ocalić cię” (św. Stanisław Papczyński).
„Krzyż jest symbolem odkupienia, ponieważ jego ramiona są rozpostarte aż do nieskończoności, aby objąć w uścisku całą ludzkość” (abp Fulton J. Sheen, Sługa Boży).
„Wszystkie jesteśmy kwiatami, zasadzonymi na tej ziemi, Bóg zrywa je w swoim czasie: jedne wcześniej, drugie później. Ja, mała jednodniówka, odchodzę pierwsza! Pewnego dnia odnajdziemy się w raju, gdzie będziemy się radować prawdziwym szczęściem!” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza).
„Boże, stwórz we mnie czyste serce i daj mi nowego, niezłomnego ducha” (Ps 51,10).
„Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni“ (papież św. Jan Paweł II).
„Prawdziwa modlitwa to nie wyszukane słowa, ale bolesny jęk skruszonego serca” (papież św. Grzegorz I Wielki).
Jezus: „Widziałem tych, którzy zranieni i wykorzystani w dzieciństwie, sami później ranili innych. Widziałem także to, że zamiast odwrócić się od tego, co ich raniło, i przyjąć miłość, Bożą miłość, która może uleczyć wewnętrzne cierpienie, wielu zadawało innym ten sam ból, którego sami doznali. Grzech i zło przechodzi z pokolenia na pokolenie. Grzech i zło mnożą się, rosną i rozprzestrzeniają poprzez tych, którzy doznali cierpienia, a którzy teraz przepełnieni są gniewem i nienawiścią. Gdyby tylko szukali miłości, zło zostałoby powstrzymane w punkcie wyjścia, a cierpienie zmieniłoby się w radość miłowania. Jakże ślepa jest ludzkość” (fragment z książki pt. „Oczami Jezusa” autorstwa Carvera Alana Amesa).
„Maryja pozostawała niezauważona, jak jedna z wielu kobiet z Jej miasteczka” (św. Josemaria Escrivá de Balaguer).
„Sakrament Pokuty to najwspanialsze dzieło miłosierdzia. O jakże wielkie jest Miłosierdzie Boże! W jednej chwili tak łatwo możemy zatopić nasze grzechy we Krwi Jezusa, zerwać węzy szatana, wrócić do przyjaźni z Bogiem, odzyskać życie duszy, a wraz z nim dawną piękność, pokój i dawne zasługi” (św. Józef Sebastian Pelczar).
„Strumień łaski nie wspina się na wzgórza pychy, lecz spływa w doliny pokory” (św. Augustyn z Hippony).
„Dusza, która się modli, nigdy nie dozna rozczarowania. Nawet jeśli nie od razu widzi efekty swojej modlitwy, musi czekać z ufnością, bo Bóg zawsze odpowiada. I przewyższa nasze wszelkie oczekiwania” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech” (św. Matka Teresa z Kalkuty).
„W życiu ludzkim nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą modlitwy różańcowej” (s. Łucja z Fatimy, Służebnica Boża).
„Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy” (św. Augustyn z Hippony).
„Miłość jest najpiękniejszym uczuciem jakie Bóg złożył w duszy człowieka” (św. Joanna Beretta Molla).
„W okresie pomiędzy śmiercią a ostatecznym zmartwychwstaniem dusze znajdują się w nieznanym miejscu, zgodnie z tym, czy dusza zasłużyła na odpoczynek czy na karę, czyli zgodnie z tym, czego dokonała w czasie swojego życia na ziemi” (św. Augustyn z Hippony).
„Robienie czegoś tylko dla siebie nie daje tylu radości, co robienie czegoś dla drugiego człowieka” (Helena Kmieć, Służebnica Boża).
„Największą chorobą dzisiaj jest czuć się niechcianym, niekochanym, wyrzuconym poza nawias społeczeństwa” (św. Matka Teresa z Kalkuty).
„To, że istnieję, Twoim przecież jest darem” (św. Augustyn z Hippony).
„Rozkosz Mi sprawiają dusze, które się odwołują do Mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do Mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim. Napisz: nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy , otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej” (Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dz.1146).
„Nasze winy są jak ziarenka piasku wobec wysokiej góry Miłosierdzia Bożego” (św. Jan Maria Vianney z Ars).
„Trójca Święta jest naszym mieszkaniem, naszym domem ojcowskim…” (św. Elżbieta od Trójcy Świętej).
„Czy istnieje większe pocieszenie dla grzesznika nad pewność, że nawet po wielkich upadkach otrzyma od Boga to wszystko, o co prosi w imię Jezusa Chrystusa?” (św. Alfons Liguori).
„W tych czasach potrzeba mężnych przyjaciół Boga” (św. Teresa z Avili).
„Boże Narodzenie jest zatem świętem miłości Boga do nas. Przyszedł On bowiem, by być światłem, drogą, życiem, odkupieniem” (papież św. Jan Paweł II).
„Ponure twarze nie pasują do radości domu niebiańskiego” (św. Filip Nereusz).
„Pokora jest szczęśliwa. Wszędzie jest szczęśliwa. Pokora nie ma nic, nie przywiązuje się do niczego, niczym się nie przyjmuje. Pokora zadowala się wszystkim. Pokora wszędzie nosi Pana w sercu” (św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, Mała Arabka).
„Niebo, ziemia i wszystko, co się w nich znajduje mówią do mnie, abym Cię kochał” (św. Augustyn z Hippony).
„Za każdym księdzem stoi demon walczący o jego upadek. Jeśli mamy język, by ich krytykować, musimy mieć też język, by się za nich modlić” (św. Teresa z Avili).
„Największym dla mnie szczęściem na ziemi jest to, gdy mogę sobie powiedzieć: JEZUS MNIE KOCHA” (św. Urszula Ledóchowska).
„Obok każdego wierzącego stoi anioł jako obrońca i pasterz prowadzący go do życia” (św. Bazyli Wielki).
„Oderwij swoje serce od wszystkiego: szukaj Boga, a znajdziesz Go” (św. Teresa z Avili).
„Moje drogie dzieci, umawiam się z wami w raju (…) Ale żebyśmy się tam spotkali, potrzeba kilku rzeczy: modlitwy, wytrwałości, pokuty, cierpliwości” (ks. Dolindo Ruotolo, Sługa Boży).
„Pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników” (Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dz. 699).
„Kto myśli o wieczności, łatwo znajdzie pocieszenie w przeciwnościach życia doczesnego i nie lęka się już chwil marnych, krótkich i ulotnych” (św. Franciszek Salezy).
„Męka Chrystusa posiada taką moc, że wystarczy do zadośćuczynienia za wszystkie grzechy całego świata, a nawet gdyby światów było tysiące” (św. Tomasz z Akwinu).
„Jezus niech będzie Panem twego serca…” (św. Ojciec Pio).
„Chrześcijańskie rodziny odgrywają decydującą rolę w wychowaniu w wierze i w budowaniu Kościoła jako wspólnoty” (papież Benedykt XVI).
„Cieszmy się chwałą zmartwychwstania Chrystusowego i nadzieją naszego zmartwychwstania w chwale” )św. Urszula Ledóchowska).
„O Jezu, co by się ze mną stało, gdybyś mnie nie przyciągnął do Siebie?” (św. Gemma Galgani).
„Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga” (Matka Boża do Łucji dos Santos, Fatima, 13 czerwca 1917)
„Czcić ludzi starych znaczy spełniać trojaką powinność wobec nich: akceptować ich obecność, pomagać im i doceniać ich zalety” (papież św. Jan Paweł II).
„Miłość grzesznika przenika w głąb jak woda w szczeliny skały i powoduje, że pękają najtwardsze głazy!” (św. Teresa z Avili).
„Związek nasz z Bogiem zaczyna wiara, wzmacnia nadzieja, a kończy miłość” (św. Augustyn z Hippony).
Jezus: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie. Nie odpędzajcie ich. Ich czysta miłość sprawia Mi wielką radość. Po tych słowach wszystkie dzieci zebrały się wokół Mnie, szczęśliwe i uśmiechnięte. Widząc ich serca, doznawałem szczęścia. Jakże pragnąłem, by wszyscy ludzie tacy byli jak one” (fragment z książki pt. „Oczami Jezusa” autorstwa Carvera Alana Amesa).
„Pan Bóg nie mierzy modlitwy na metry i jej wartość wcale nie zależy od ilości odmawianych różańców i koronek. Istotą modlitwy jest wzniesienie myśli i duszy do Boga” (św. Maksymilian Maria Kolbe).
„Każdy, kto przychodzi do Mnie i idzie za Mną, musi być pokorny. W przeciwnym razie nie będzie Moim prawdziwym przyjacielem i naśladowcą. Pokora jest Drogą, bo przez pokorę spełnia się wola Boża” (fragment z książki pt. „Oczami Jezusa” autorstwa Carvera Alana Amesa).
„Modlitwa bez wiary staje się ślepa, wiara zaś bez modlitwy się rozpada” (papież Benedykt XVI).
„Grzesznicy, jeśli proch mego ciała może przyczynić się do waszego zbawienia, zbliżcie się, depczcie go, aż całkiem zniknie. Ale nie grzeszcie już więcej, nie obrażajcie naszego Pana Jezusa!” (bł. Aleksandrina Maria da Costa).
„Starajcie się okazywać wielki szacunek dla wszystkich pasterzy Kościoła, kaznodziejów i przewodników duchowych i przypatrz się, ilu ich jest na całym ziemskim globie” (św. Ojciec Pio).
„Kiedy podnoszą się wichry pokus, kiedy dryfujesz wprost na skały lęków, wznieś oczy ku gwieździe, udaj się do Maryi!” (św. Bernard z Clairvaux).
„Idąc z Tobą, o Boże mój, pójdę, gdzie zechcesz, bo tylko Ciebie pragnę” (św. Jan od Krzyża).
Święty Józefie, naucz mnie moje cierpienia ofiarowywać Bogu
„Paść na kolana przed Bogiem obecnym w Eucharystii oznacza wyznanie wolności. Kto składa hołd Jezusowi, ten nie musi się kłaniać żadnej ziemskiej potędze” (papież Benedykt XVI).
„Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus).
„Modlitwa jest dla naszej duszy tym, czym deszcz dla ziemi. Nawoźcie ziemię, ile chcecie, a i tak, jeżeli brakuje deszczu, wszystko, co robicie, na nic” (św. Jan Maria Vianney z Ars).
„Nigdy nie zapomnę pobożności i pieczołowitości, z jakimi moi rodzice błogosławili znakiem krzyża nas, swoje dzieci, gdy wychodziliśmy z domu; a gdy żegnaliśmy się na dłużej, rodzice kreślili nam znak krzyża wodą święconą na czole, wargach i piersi. To błogosławieństwo towarzyszyło nam, i wiedzieliśmy, iż ono nas prowadzi. Było to unaocznienie modlitwy rodziców, która szła z nami, i wyraz pewności, że opiera się ona na błogosławieństwie Zbawiciela. Błogosławieństwo rodziców było równocześnie swoistym zobowiązaniem nas do nieopuszczania przestrzeni tego błogosławieństwa. Błogosławieństwo jest gestem kapłańskim i w tym znaku krzyża odczuwaliśmy kapłaństwo rodziców, jego szczególną godność i moc. Myślę, że błogosławienie znakiem krzyża jako pełnoprawny wyraz kapłaństwa powszechnego wszystkich ochrzczonych powinno na nowo i z większą siłą wkroczyć do codziennego życia i nasycić je mocą Chrystusowej miłości” (papież Benedykt XVI).
„Eucharystia jest bowiem ofiarą i jest także sakramentem, a różni się od innych sakramentów tym, że nie tylko wytwarza łaskę, ale także trwale zawiera w sobie samego sprawcę łaski” (papież Pius XII).
„Była godzina trzecia, gdy Go ukrzyżowali” (Mk 15,25).
„Odszedł Pasterz nasz, co ukochał lud. O Jezu, dzięki Ci za Twej męki trud” (pieśń wielkopostna).
„Różaniec łączy ręce: niewinne ręce dzieci, drżące ręce starych ludzi, silne ręce robotników: z różnych stron świata wznosi się niczym prawdziwa psalmodia, która w jakiś sposób może stanąć obok recytowanego przez mnichów Boskiego Oficjum” (papież św. Jan XXIII).
„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
„Wobec piękna gór czuję, że ON jest. I wtedy zaczynam się modlić” (papież św. Jan Paweł II)
„Im więcej w nas radości, tym bliżej nam do świętości” (św. Filip Nereusz).
„Każda Msza Święta, w której dobrze i pobożnie się uczestniczy, jest przyczyną cudownych działań w naszej duszy, obfitych łask duchowych i materialnych, których my sami nawet nie znamy” (św. Ojciec Pio).
„Niech Twój dobry Anioł Stróż zawsze dogląda Ciebie i będzie Twoim przewodnikiem na trudnej ścieżce Twego życia. Niech zawsze utrzymuję Cię w chwale Jezusa i niech utrzymuje w swych dłoniach” (św. Ojciec Pio).
„Tylko Bóg może goić rany” (św. Elżbieta od Trójcy Świętej).
„Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Wszyscy, którzy cierpicie, przyjdźcie do Maryi. U Jej stóp odnajdziecie życie”. (św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, Mała Arabka).
„Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mk 9,37).
„Moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich” (Łk 6,19).
„Wszystko, co robimy dla MIŁOŚCI, nabiera wartości i piękna” (św. Josemaria Escriva).
„Kapłan jest tym, który sprawia, że Chrystus jest kochany” (Sługa Boży, abp Fulton J. Sheen).
„Miej wielką, szczerą i nieustającą pobożność wobec Maryi. Gdybyś wiedział, ile warte jest to oddanie, nie zamieniłbyś go na żadne złota świata” (św. Jan Bosko).
„Boże, Ty znasz moją głupotę i występki moje nie są zakryte przed Tobą” (Ps 69, 6).
„Cierpienie daje nam możliwość upodabniania się do Jezusa i stawania się jedno z krzyżem. Jest to najwspanialszy sposób przybliżania się do Boga” (św. Matka Teresa z Kalkuty).
„Trwajmy w nabożeństwie ku Maryi, a znajdziemy pokój serca, jakiego świat nigdy nam dać nie może” (bł. ks. Ignacy Kłopotowski).
„Jam zwyciężył świat” (J 16,33).
„Krzyż Cię nigdy nie przygniecie: jego ciężar może Tobą zachwiać, lecz jego moc Cię podtrzyma” (św. Ojciec Pio).
„Przybywając w pielgrzymce tu do Lourdes, pragniemy doświadczyć w ślad za Bernadettą, tej niezwykłej bliskości między niebem a ziemią, która nigdy nie zanika i która nieustannie się pogłębia” (papież Benedykt XVI).
„Módl się i ufaj Bogu, ponieważ wszystko zależy od Niego, ale działaj tak, jakby wszystko zależało tylko od ciebie” (św. Ignacy Loyola).
„Modlitwa jest uczuciem przylgnięcia do Boga, pełną serdeczności i czci z Nim rozmową oraz zatrzymaniem się oświeconego umysłu dla czerpania radości jak długo to jest możliwe” (św. Antoni z Padwy).
„Dzieci są mądrzejsze, niż nam się wydaje – to jedno mogę powiedzieć. Nieraz myślą i przeżywają głębiej niż dorośli. Zawsze są ciekawe świata. (…) Dzieci są kochane…” (Służebnica Boża dr Wanda Błeńska). Na zdjęciu dwaj braciszkowie.
„Świat, w którym jest tak wiele hałasu, tak wiele zagubienia, potrzebuje milczącej adoracji Jezusa ukrytego w hostii. Trwajcie w modlitwie adoracji i uczcie wiernych tej modlitwy. W niej znajdą pocieszenie i światło ludzie strapieni” (papież Benedykt XVI).
„Idź przed twym Bogiem w pokorze, prostocie i pokoju” (św. Paweł od Krzyża).
„Życzę Ci miłości w sercu” (św. Urszula Ledóchowska).
„Do szczęścia nie jest potrzebne wygodne życie, lecz zakochane serce” (św. Josemaría Escrivá de Balaguer).
„Każde cierpienie przyjmuję jako pokutę za moje grzechy” (św. Weronika Giuliani).
„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne” (J10, 27-29).
„W chwili Komunii świętej serca nasze stają się jakby żłóbkiem, w którym Najświętsza Maryja Panna składa swojego Syna” (bł. ks. Ignacy Kłopotowski).
„W zabawie, od czasu do czasu, wznoście umysł ku Bogu, ofiarując te zabawy na jego cześć” (św. Jan Bosko).
„Świat dzisiejszy woła o kapłanów świętych. Tylko kapłan święty może stać się przejrzystym świadkiem Chrystusa i jego Ewangelii. Tylko w ten sposób może stawać się dla ludzi przewodnikiem i nauczycielem na drodze do świętości, a ludzie na takiego przewodnika czekają” (św. Jan Paweł II).
„Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy” (Matka Boża do dzieci z Fatimy).
„Często odwiedzajcie waszego spowiednika, módlcie się za niego i kierujcie się jego radami” (św. Jan Bosko).
„Święci są naszymi wychowawcami, którzy nas nie opuszczają także w bólu i samotności, a nawet w godzinie śmierci idą u naszego boku” (kard. Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI).
„Lecz moim szczęściem być blisko Boga” (Ps 73, 28).
„Pamiętajcie, że nie jesteśmy z tej ziemi. Mamy tu misje do spełnienia: zbawienie duszy i danie wszystkim dobrego przykładu” (św. Ojciec Pio).
„Teraz Słowo nie tylko da się słyszeć, nie tylko ma ono głos, ale ma także twarz, którą możemy zobaczyć: to Jezus z Nazaretu” (papież Benedykt XVI).
„Bóg czyni wszystko we właściwym dla nas czasie” (św. Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein).
„Nie pragnę niczego innego, jak tylko modlić się za innych tak, jak robię to za siebie samego. Modlenie się za ludzi oznacza: dawanie krwi własnego serca” (św. Sylwan z Atosu).
„Musi się modlić dusza czysta i piękna, bo inaczej utraciłaby swoją piękność; modlić się musi dusza dążąca do tej czystości, bo inaczej nie doszłaby do niej; modlić się musi dusza dopiero co nawrócona, bo inaczej upadłaby z powrotem; modlić się musi dusza grzeszna, pogrążona w grzechach, aby mogła powstać. I nie ma duszy, która by nie była obowiązana do modlitwy, bo wszelka łaska spływa przez modlitwę” (Dzienniczek św. Siostry Faustyny 146).
„Ty tylko mnie poprowadź, Tobie powierzam mą drogę. Ty tylko mnie poprowadź, Panie mój!” (pieśń religijna).
„Ja nie umieram, ja wstępuję do życia” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus).
„Eucharystia, to niezwykły stół, przy którym Gospodarz staje się Pokarmem” (św. Augustyn).
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego!” (papież Franciszek).
„Zaufaj Bogu i oddaj Mu się tak, jak dziecko przytulone do piersi swej matki…” (św. Paweł od Krzyża).
„Choroby, pokusy, kłopoty są także krzyżami, które prowadzą do nieba” (św. Jan Maria Vianney z Ars).
„Czyniąc znak krzyża, czyń go starannie. Nie taki zniekształcony, pośpieszny, który nie wiadomo, co oznacza. Czyń powoli duży, staranny znak krzyża: od czoła od piersi, od jednego ramienia do drugiego, czując, jak on cię całego ogarnia. Staraj się skupić wszystkie swoje myśli i zawrzyj całą siłę swojego uczucia w tym geście kreślenia krzyża” (ks. Romano Guardini, Sługa Boży).
„Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki” (s. Łucja z Fatimy, Czcigodna Służebnica Boża).
Tak dla Życia! „Nie jesteśmy przypadkowym i pozbawionym znaczenia produktem ewolucji. Każdy z nas jest owocem zamysłu Bożego. Każdy z nas jest chciany, każdy miłowany, każdy niezbędny” (papież Benedykt XVI).
„Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy” (św. Urszula Ledóchowska).
„Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić” (św. Augustyn).
“O bliźnim trzeba mówić dobrze, albo milczeć” (św. Jan Bosko).
Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał” (J 15,16). „I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga jak Aaron” (Hbr 5,4). Fragment z książki św. Jana Pawła II pt. “Dar i Tajemnica”
„Przez Maryję Chrystus przyszedł do nas, my też mamy pójść do Niego przez Maryję” (św. Bernard).
„Nie szukam i nie pragnę chwały tego świata, ale oczekuję wielkiej chwały na tamtym świecie” (Angelo Giuseppe, późniejszy papież św. Jan XXIII).
„Gdy doznasz goryczy i przykrości, pomnij na Jezusa Ukrzyżowanego i milcz. Żyj w wierze i nadziei i choćbyś chodziła wśród mroków, bo w tych mrokach Bóg zbliża się do duszy. Zdaj się we wszystkim na Boga, do Niego bowiem należysz i On cię nie zapomni” (św. Jan od Krzyża).
„Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi” (św. Jan Paweł II).
„Świat potrzebuje kapłanów, bo światu potrzeba Chrystusa” (papież św. Jan Paweł II).
„Wyruszamy w drogę; jest z nami Jezus w Eucharystii, Zmartwychwstały, który powiedział: «Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata» (Mt 28, 20). Dziękujemy Ci, Panie Jezu! Dziękujemy za Twoją wierność, która podtrzymuje naszą nadzieję. Zostań z nami, bo zapada zmierzch. «Dobry Pasterzu, prawdziwy Chlebie, o Jezu, zmiłuj się nad nami; karm nas, broń nas, doprowadź nas do dóbr wiecznych, do ziemi żyjących!». Amen” (papież Benedykt XVI).
„Dotykanie chorego jest identyczne jak dotykanie Eucharystii” (św. Jan Chryzostom).
„Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat” (św. Augustyn).
“Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32).
„Bądźcie więc naśladowcami Boga, jako dzieci umiłowane” (List św. Pawła do Efezjan 5, 1).
„Dzisiaj Maryja stała się nam niebem, niosąc Boga, który do niej zstąpił i w niej zamieszkał” (św. Efrem Syryjczyk).
„Modlitwa jest miarą wartości człowieka” (św. Alojzy Orione).
„Przeżywasz opuszczenie, a ja Cię zapewniam, że wtedy właśnie Jezus przyciska Cię mocno do swojego Serca” (św. Ojciec Pio).
„Jezus zstępuje co dzień z nieba nie po to, żeby pozostawać w złotej puszce, ale po to, by znaleźć inne niebo, nieskończenie bardziej Mu drogie od tamtego: niebo naszej duszy uczynionej na Jego obraz” (św. Tereska z Lisieux od Dzieciątka Jezus).
19 września – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z La Salette
„Pamiętaj, że masz tylko jedną duszę; że masz tylko jedno życie, które jest krótkie i które musisz przeżyć sam; i jest tylko jedna chwała, która jest wieczna” (św. Teresa z Avili).
„Świętość jest łaską i wolą: Łaska pochodzi od Boga, a wola od ciebie. Jesteś potencjalnym świętym. Zrób wszystko, aby nim być naprawdę” (św. Charbel z Libanu).
„Na naszej polskiej ziemi krzyż ma długą, już ponad tysiącletnią historię. Jest to historia zbawienia, która wpisuje się w historię tej wielkiej wspólnoty ludzkiej, jaką jest naród. W okresach najcięższych dziejowych prób naród szukał i znajdował siłę do przetrwania i do powstania z dziejowych klęsk właśnie w nim – w Chrystusowym Krzyżu! I nigdy się nie zawiódł. Był mocny mocą i mądrością Krzyża! Czy można o tym nie pamiętać?!” (św. Jan Paweł II).
„Bóg objawi! się człowiekowi przez Chrystusa, Chrystus ukazuje się nadal człowiekowi przez kapłana. Kapłan po Chrystusie jest więc widzialnym i zmysłowym objawieniem Boga na przestrzeni wieków: jest miłosiernym rozszerzeniem wielkiej tajemnicy Wcielenia” (Matka Luisa Margherita Claret de La Touche, Służebnica Boża).
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28).
„Jezu, kocham Ciebie” (ostatnie słowa papieża Benedykta XVI wypowiedziane tuż przed śmiercią).
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” (św. Jan Paweł II).
Przyprowadzano do Niego dzieci, aby je dotknął. Uczniowie zaczęli je strofować. Gdy Jezus to zauważył, oburzył się i rzekł im: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże. O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego”. Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce (Mk 10,13-16).
„Życie rodziców jest księgą, którą dzieci czytają” (św. Augustyn).
„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie na wieki” (J 11, 25-26).
„Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny!” (Ps 98).
„Miłość jest tym, co stanowi o doskonałości moralnej człowieka, jego podobieństwie do Boga” (papież św. Jan Paweł II).
„Kościół to nie muzeum dla świętych, ale szpital dla grzeszników” (papież Franciszek).
„Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię; daje zajęcie Aniołom, jest duchową ozdobą niebiańskiej republiki” (św. Bazyli Wielki).
„Głębokim pokojem napełnia mnie myśl o chwili, w której Bóg wezwie mnie do siebie – z życia do życia!” (papież św. Jan Paweł II).
„Królestwo moje nie jest z tego świata” (J 18, 36).
„Ja nie umieram, ja wstępuję do życia” (św. Tereska od Dzieciątka Jezus). Kochana Siostro Małgorzato będziemy o Tobie pamiętać [*]
Pan Jezus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).
„Idziemy naprzód. Pan powiedział: «Odwagi, Jam zwyciężył świat». Jesteśmy w «drużynie» Pana, a zatem w drużynie zwycięskiej” (papież Benedykt XVI).
„Ile razy we Mszy Świętej przyjmujesz Komunię Świętą, tyle razy przykładasz twe usta do otwartego Serca Jezusowego” (św. Józef Sebastian Pelczar).
„W naszej drodze do pełni szczęścia jedna rzecz jest absolutnie konieczna: spowiedź. Spowiedź jest aktem pokory, sakramentem miłości i przebaczenia, w którym pozwalam Jezusowi uwolnić mnie od wszystkiego, co dzieli i niszczy. Do spowiedzi powinniśmy przystępować z wielką prostotą, jak dzieci” (św. Matka Teresa z Kalkuty).
„Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale” (bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia).
„Największa historia miłosna wszech czasów zawarta jest w maleńkiej , białej hostii” (Sługa Boży, abp Fulton J. Sheen).
„Bóg nie pamięta naszych upadków, ale to, ile razy z nich powstajemy” (papież Benedykt XVI).
„Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju. Tam, gdzie jest nienawiść, pozwól mi siać miłość” (św. Franciszek z Asyżu).
„Ostateczne słowo nie należy do zła, lecz do ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Chrystusa, którego zwycięstwo objawia się przez moc miłosiernej miłości” (papież Benedykt XVI).
„Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia” (Jezus do św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dzienniczek 1602).
„Pan kocha serca radosne, dusze zawsze uśmiechnięte” (św. Teresa z Avili).
„Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wypełniają je” (Łk 8,19-21).
„Cierpienie jest najpewniejszą drogą do zjednoczenia z Panem. Jakże potrzebna jest zwłaszcza w naszych czasach, zbawcza moc płynąca z ochotnie niesionego krzyża” (św. Teresa Benedykta od Krzyża, Edyta Stein).
***
Zobacz także: