lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

Lednica 2010 – „Kobieta, dar i tajemnica”

Strona 3

„Gdzie miłość wzajemna i dobroć, – tam znajdziesz Boga żywego”

Pragniemy zgłębić tajemnicę kobiety, uświadomić sobie doniosłość obecności kobiet pośród nas, poznać lepiej archetyp Ewy, misję Maryi, a w nich każdej kobiety, naszych matek i sióstr, a ostatecznie Kościoła, który również jest kobietą, małżonką Chrystusa.
Kobiecość obecna w naszej polskiej kulturze objawia się poprzez pieśń „Bogurodzica”, najstarsze zdanie po polsku z księgi henrykowskiej, wiersz Słoty o zachowaniu się przy stole, wyznanie kardynała Stefana Wyszyńskiego o wstawaniu na widok kobiet czy wspaniały i wielki hołd polskiej kobiecie w wymiarach Tysiąclecia złożony przez Jana Pawła II w Gnieźnie. Prawdziwy mężczyzna, tak jak Adam w raju budzi się na widok kobiety. Stąd kobiecość jest skarbem i darem. Kobiety ubogacają i obdarowują nas sobą. Czynią nas wrażliwszymi i delikatniejszymi. To promieniowanie kobiecości jest bogactwem naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury.

A tak się bawi młodzież z Sieradza na polach Lednickich. Młodzież, która pragnie podążać za Jezusem i Jego nauką. Ty jesteś naszą Drogą, Prawdą i Życiem…
 
Łukasz Piotrowski
 
 

Filmik przygotował Jacek Jacyszyn 🙂


Zdjęcia wykonałem 6 czerwca 2010 roku