lukasz@sieradz-praga.pl
tel. 696-458-972

2017 – Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Sieradz, 9 stycznia 2017

W podominikańskim klasztorze Urszulanek SJK, który od kilku lat na naszych oczach jest imponująco restaurowany, można podziwiać piękne bożonarodzeniowe szopki. Od kilku tygodni można je oglądać na krużgankach klasztoru, biorą udział w „VII Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych”. Powiem szczerze, że kiedy pierwszy raz je zobaczyłem, byłem pod wielkim wrażeniem dokładności i dbałości, z jakimi zostały one przygotowane. Warto zaznaczyć, że zostały wykonane przez dzieci, nieliczne tylko z niewielką pomocą rodziców. Dobrze, że ta piękna tradycja jest co roku kultywowana przez nasze siostry zakonne i że z roku na rok poziom przygotowania szopek jest coraz wyższy.

Pragnę zachęcić wszystkich, którym pozwoli na to czas, do wybrania się do sieradzkiego klasztoru i zobaczenia tych jakże pięknych bożonarodzeniowych szopek. Będąc w klasztorze, pamiętajcie, żeby oddać swój głosu na waszym zdaniem najpiękniejszą. Ja natomiast poprzez stronę internetową pragnę je zaprezentować, by mogli je zobaczyć również sieradzanie mieszkający za granicą, a którym Sieradz jest zawsze bliski.

Każdą szopkę prezentuję na dwóch fotografiach – na jednej możemy zobaczyć szopkę w całej okazałości, na drugiej to, co jest najważniejsze, czyli narodziny Pana Jezusa.

Na koniec pragnę życzyć wszystkim, aby narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa było świętem rodziny, tak bardzo dzisiaj zniszczonej i niedocenianej zarazem.

Łukasz Piotrowski

 

dsc_7756
W podominikańskim klasztorze Sióstr Urszulanek SJK po raz kolejny odbył się konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniową szopkę,
5 stycznia 2017

dsc_7757
Do udziału w tym jakże pięknym konkursie zostało zgłoszonych 27 prac, które zostały wykonane przez dzieci, 5 stycznia 2017

***

Zapraszam do obejrzenia 58 zdjęć przedstawiających bożonarodzeniowe szopki,
które można oglądać w klasztorze Urszulanek w Sieradzu, 5 stycznia 2017