Ewangelizacja ks. Zygmunta Majdzińskiego (WIDEO). AKTUALIZACJA!

Warto zobaczyć / Dawny sieradzki Rynek we wspomnieniach sieradzanina, Zbigniewa Kowalskiego
10 września 2020
Moja Praga / Mieszkańcy Pragi, którzy odeszli do Domu Ojca…
17 września 2020

Sieradz, 13 września 2020

84. Nauczanie ks. Zygmunta Majdzińskiego – pt. „Przebaczenie Boga uwarunkowane przebaczeniem drugiemu człowiekowi” (Mt 18, 21-35)

W dzisiejszej homilii ks. Zygmunt mówi do wszystkich zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii o sprawie niezwykle trudnej i ważnej: o przebaczeniu. „Przebaczenie jest fundamentem chrześcijaństwa, gdzie nie ma przebaczenia tam nie ma prawdziwej religijności” – powiedział na początku Eucharystii ks. Zygmunt. W homilii kaznodzieja jak to ma zawsze w zwyczaju podaje różne przykłady odnoszące się do poruszanego tematu. Przywołuje fragment powieści historycznej Henryka Sienkiewicza pt. Krzyżacy jak również odnosi się do wydarzenia z dnia 13 maja 1981 r., gdzie Ali Agca na Placu św. Piotra w Rzymie dokonuje zamachu na życie papieża Jana Pawła II. Kilka dni później Jan Paweł II kieruje znamienne słowa: „Modlę się za brata, który mnie zranił, a któremu szczerze przebaczyłem”. Kto kocha ten przebacza, mówi dalej w homilii ks. Zygmunt. Bez przebaczenia nie można iść za Jezusem. Nie można bowiem naśladować Jezusa, mając jednocześnie w sercu nienawiść do kogoś, w kim On jest. Przebaczenie jest dla chrześcijan sprawą niezwykłej wagi, które rozstrzyga o naszym zbawieniu.

Homilia wygłoszona 13 września 2020 roku przez ks. Zygmunta Majdzińskiego, rektora kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sieradzu.

 

źródło: http://sieradz-praga.pl/ewangelizacja… SERDECZNIE ZAPRASZAM